Авто

Автомобілі Renault не зможуть розігнатися швидше 180 км / год

Renault

Концерн Renault обмежить максимальну швидкість всіх моделей на позначці 180 км/ч. Про введення ліміту з 2022 року заявив глава французької компанії Лука де Мео на щорічних зборах акціонерів. З наступного року швидше 180 кілометрів на годину зможуть розганятися тільки спорткари Alpine – їх обмеження не торкнуться.

Лука де Мео пояснив прийдешнє обмеження “максималки” прагненням Renault уникнути ДТП з тяжкими наслідками. За статистикою більше 33 відсотків аварій зі смертельними наслідками відбуваються на високій швидкості.

Читайте також:  Названо найбільш продаваний спорткар у світі

Планка в 180 кілометрів на годину — межа, але для різних моделей інженери підберуть власні обмеження, які можуть бути ще нижче. Наприклад, новий Megane не зможе розганятися понад 160 км/год.

Крім того, в майбутньому моделі Renault оснастять спеціальними динамічними обмежувачами швидкості Safery Coach, тобто електронний «нашийник» буде встановлювати ліміт, виходячи з даних геолокації і вимог дорожніх знаків.

Прагнення Renault обмежити максимальну швидкість схоже на позицію Volvo — шведська фірма встановлює аналогічні обмежувачі на свої машини з весни минулого року.

Частково швидкісні ліміти обумовлені прийдешньою електрифікацією – масові автомобілі без ДВС не відрізняються високою максимальною швидкістю з чисто технічних причин.

Читайте також:  Chevrolet зменшить потужність Corvette на 27 кінських сил

Відомо, що недорогі Автомобілі Dacia оснастять електронними «нашийниками» нарівні з Renault.

Джерело: tekdeeps