Суспільство

Стало відомо, в яких місцях найчастіше інфікуються українці

COVID-19

Виходячи з епідемічних показників, Київ до кінця квітня може покинути “червону” зону карантину і перейти відразу в “жовту”, базову.

Найбільш небезпечними за рівнем інфікування для українців є закриті приміщення і транспорт, вважає голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан. Про це в суботу, 24 квітня, він заявив в програмі Факти.

“Сьогодні найчастіше хворіють там, де виявляють інфікованого коронавірусом і де не можна провести обмежувальних заходів. На другому місці організовані колективи в яких не дотримуються протиепідемічних заходів. Зокрема ігнорують маски, антисептики”, – зазначає Рубан.

Читайте також:  Пандемія загострила ситуацію з голодом у світі - ООН

Також, на його думку, часто інфікуються корнавірусом в місцях з непрацюючою вентиляцією, адже для цього збудника – це основне.

“Третє – транспорт. 30% підтверджених випадків інфікування припадає на транспорт”, – зазначає голова Держпродспоживслужби.

Відповідаючи на запитання про терміни завершення жорстких обмежувальних заходів, Олег Рубан зазначив, що це буде рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Києва.

“Саме на засіданні цієї комісії будуть розглядатися показники захворюваності, дотримання протиепідемічних заходів тощо. Її рішення буде залежати від ситуації”, – зазначив Рубан.

Водночас він зазначив, що “сьогодні рано говорити про продовження або завершення локдауну в столиці”.