Технології

Зміна клімату змінила нахил Землі

Земля

На обертання будь-якого об’єкта впливає те, як розподіляється його вага. Виявляється, розподіл ваги Землі постійно змінюється в міру зміщення розплавлених нутрощів планети і трансформації поверхні.

Вода через свою тяжкості є ключовим фактором впливу на розподіл ваги. Протягом останніх двох десятиліть за вагою Землі стежили дві супутникові місії NASA-Gravity Recovery and Climate Experiment (GRACE) і її наступниця.

У новому дослідженні вчені акцентували увагу на зміні нахилу землі в 1990-х роках — до того, як з’явилися супутникові дані. Для цього вчені проаналізували результати спостереження за водою: танення льодовиків і статистику по підземних водах, що відкачуються людиною.

Читайте також:  Інсайдер: Nokia C20 на Android Go обійдеться в 2900 гривень

У 1995 році полярний дрейф полюсів повністю змінив напрямок, і до 2020 року його швидкість збільшилася приблизно в 17 разів у порівнянні з середньою швидкістю в період з 1981 по 1995 роки. Це викликано, в основному, таненням льодовиків.

“Отримані дані-ключ до вивчення руху полюсів, обумовленого кліматом”, – говорить гідролог Суксія Лю з Китайської академії наук і автор нового дослідження.