Бізнес

10 правил ведення бізнесу в Instagram

Бізнес в Instagram

Створити профіль в Instagram і тим самим відкрити свій бізнес — вже не чудеса прогресу, а звичайна справа. Правда, розвивати його доведеться за всіма законами цієї соціальної мережі.

Ви можете продавати меблі, косметику або запчастини для машин, перетворюючи свій Instagram в магазин на дивані, просувати свої послуги або ж торгувати увагою аудиторії. У кожного з 700 мільйонів активних користувачів соціальної мережі є своя сторінка, служить не тільки онлайн-альбомом з моментами з життя, але і надає безмежні можливості для бізнесу. Щоб справа йшла успішно, потрібно дотримуватися правил, які вже перевірили на собі багато Instagram-підприємці.

1. Спочатку ведіть профіль як звичайний блог

заповнення профілю бізнес в Instagram: заповнення профілю

Для будь-якого бізнесу потрібен стартовий капітал. Якщо мова йде про бізнес в Instagram, то ним може послужити активний та досить розвинений акаунт з парою десятків фотографій, а також першими підписниками.

Займіться веденням свого бізнес-аккаунта до того, як в ньому почнеться торговельна активність. Нехай перший час він послужить блогом: розміщуйте пости, які допоможуть користувачам скласти перше враження про ваш товар або послугу, дізнатися філософію майбутнього бренду, побачити процес підготовки до запуску бізнесу. Цей доробок стане в нагоді на майбутнє, і вам не доведеться починати все з нуля.

2. Заповніть профіль так, щоб він вселяв довіру

бізнес в Instagram: шапка профілю бізнес в Instagram: хештег

Щоб заробляти за допомогою профілю в Instagram, заповнити і оформити його потрібно таким чином, щоб потенційні клієнти не сумнівалися, що вам можна довіряти.

  • В описі розкажіть найголовніше про свій бізнес. Але текст повинен бути не дуже довгим (близько 150 символів). Не забувайте про можливість використовувати активні посилання в цьому полі.
  • Робіть пости з оглядкою на те, як їх поєднання буде виглядати в загальній сітці публікацій. Вона повинна виглядати акуратно, радувати око переходами кольорів або чіпляє погляд сплесками кольору.
  • Придумайте офіційні хештеги для вашого проекту і використовувати їх під текстами до постів, щоб з часом вони стали впізнаваними для передплатників.

3. Розміщуйте контент, який приємно бачити в стрічці

бізнес в Instagram: модні фотографії бізнес в Instagram: живі фотографії

Візуальна складова повинна бути на першому місці. Але не всі картинки будуть однаково корисні для розвитку вашого бізнесу, успіх якого залежить від кількості передплатників.

  • Слідкуйте за трендами в обробці фотографій. Кадри з великою кількістю фільтрів і додаванням рамок, які були популярні на перших порах, зараз навряд чи принесуть багато лайків.
  • Використовуйте здебільшого живі фотографії, зроблені на камеру смартфона. Такі користувачі роблять самі і звикли бачити в інших. Професійні кадри, вилизані після ретуші, з очевидно рекламним вмістом хорошого відгуку у вигляді лайків зазвичай не отримують. Втім, якщо вони пов’язані єдиною концепцією і спеціально зняті в звичних для Instagram форматах (наприклад, розкладки з речами), то такий підхід має шанси на успіх.
  • Приділяйте увагу не тільки кожному посту окремо, але і сітці постів у вашому акаунті в цілому. Вона як обкладинка книги для тих, хто вперше бачить ваш профіль.

4. Пропонуйте підписникам ексклюзив

бізнес в Instagram: розіграші бізнес в Instagram: конкурс

Один з вірних способів утримати підписників-клієнтів — запропонувати їм те, що не знайти ніде, крім як у вашому Instagram-акаунті. Наприклад, саме в ньому оголошувати про знижки, акції, конкурси та інших пропозиціях, з яких користувач може отримати вигоду.

5. Взаємодійте з підписниками

бізнес в Instagram: питання передплатникам бізнес в Instagram: спілкування з передплатниками

Соціальні мережі — це простір, в якому скорочено відстань між звичайним користувачем і, наприклад, зіркою Голлівуду: улюбленій актрисі можна написати коментар або надіслати повідомлення Direct. З компаніями клієнти теж хотіли б спілкуватися.

  • Якщо хочете показати клієнтоорієнтованість вашого бізнесу, зробіть Instagram місцем, де до вас можна достукатися: задати питання, дізнатися ціни на товари і послуги, отримати сервісну підтримку.
  • Також підписники оцінять, якщо ви будете приділяти увагу їх коментарям з емоційною складовою. Навіть у тому випадку, якщо питань вони не містять і теоретично обов’язкової відповіді не вимагають. Відправити підписнику емодзі — дрібниця, а приємно.

6. Показуйте те, що в житті приховане від чужих очей

бізнес в Instagram: виробничий процес бізнес в Instagram: робочі моменти

Заборонене і недоступне викликає найбільше інтересу. Користуйтеся цим і публікуйте те, що клієнти, як правило, не бачать. Тонкощі виробничого процесу, робочі моменти — все це буде в новинку тим, хто не знає вашу сферу діяльності зсередини. Також пости з подібним змістом підвищують лояльність користувачів: коли їм не тільки продають, але і з ними діляться, це цінно.

7. Запускайте новинки онлайн

бізнес в Instagram: анонс нової колекції бізнес в Instagram: анонс новинок

Ще один спосіб завоювати довіру клієнтів — дозволити їм простежити шлях нового продукту на прилавок. Влаштуйте зворотний відлік до запуску новинки, покажіть, що стояло за її створенням, видаючи інформацію порціями. Створіть інтригу і змусьте користувачів пожити в режимі очікування, поки не з’являться подробиці.

8. Заохочуйте підписників

бізнес в Instagram: репост бізнес в Instagram: подарунок

Платою за довіру може бути приз, розіграний у конкурсі, або репост публікації, присвяченій вашому бізнесу. Підписникам не завадить додаткова мотивація. Нехай у них буде ще один привід стежити за вашими оновленнями.

9. Використовуйте просування вручну

Знайти для свого бізнесу клієнтів, збільшивши число підписників, можна і без додаткових вкладень. Просувайте свій Instagram вручну. У цьому вам допоможуть лайки і коментарі, які ви залишаєте під публікаціями інших людей, підписка на їх акаунти, використання хештегов, геотеги і відміток. Охоплення аудиторії за рахунок цих простих дій значно збільшиться.

10. Надихайте клієнтів

Думайте не тільки про себе, але і про інших. Класно, коли контент в бізнес-акаунті наштовхує на роздуми, піднімає настрій, викликає посмішку і надихає. Не просто продавати, дарувати емоції — заради цього, мабуть, варто працювати.

Залишити коментар