Економіка

Складено рейтинг найдорожчих брендів України

Брендинг

Незважаючи на пандемію, загальна вартість брендів зросла, але серед лідерів все ті ж – Київстар, Розетка, Дарниця.

Незважаючи на пандемію коронавірусу, сукупна вартість найдорожчих брендів України зросла на 1,5%. Рейтинг брендів склав журнал Корреспондент.

Так, у топ-п’ятірку найдорожчих брендів України увійшли: Київстар ($225,48 млн), Розетка ($210,42 млн), Дарниця ($187,23 млн), Моршинська ($173,25 млн) і Нова пошта ($170,01 млн).

Традиційно до рейтингу потрапляють тільки українські бренди. Мультинаціональні, створені за межами країни, не розглядаються.

Читайте також:  МВФ назвав швидкий спосіб відновити економіку

Під час складання списку не враховувалися суб’єктивні показники, що складно піддаються вимірюванню. Також за дужками залишили ключові макроекономічні показники: такі, як динаміка ВВП, темпи інфляції і т. д., оскільки через пандемію коронавірусу українська економіка за 2020 рік знизила темпи зростання на 4%.

“Українські компанії стали менш сприйнятливі до проблем в економіці, а в кризу лідери виграють порівняно з тими, хто наздоганяє їх. Бо у важкі часи люди хочуть довіряти тим, кому вони несуть свої гроші. А довіра – це чи не ключова складова бренду, а отже, і його вартості”, – йдеться в статті.

Читайте також:  Валовий дохід України зріс на 3,9% за рік

Відзначається, що найбільше зростання вартості брендів продемонструвала трійка лідерів – Київстар, Розетка і фармакологічна компанія Дарниця.

“І не дивно: в саму верхівку рейтингу потрапляють саме ті компанії, для яких бренд і його сприйняття в суспільстві – не порожній звук”, – відзначають автори рейтингу.

До підсумкового списку рейтингу увійшли представники понад десятка галузей: харчової та алкогольної промисловості, паливно-енергетичного і будівельного бізнесу, онлайн-комерції, дистриб’ютори побутової техніки та портативної електроніки, роздрібні торговельні мережі, банки, телеком-компанії, фармацевтичні гіганти, логістичні та транспортні компанії.