Технології

Вертоліт Ingenuity успішно здійснив новий політ на Марсі [ФОТО]

Ingenuity

NASA повідомило про друге успішне випробування марсіанського дрона. На цей раз перед ним було поставлено більш складне завдання, що включає підйом на велику висоту, а також виконання бічного маневру. Мініатюрний вертоліт успішно виконав інструкції фахівців, які вже опублікували фотозвіт події на сайті агентства.

Ingenuity

Ingenuity в польоті. Знімок з марсохода на камеру Mastcam-Z

На цей раз Ingenuity відірвався від грунту на 4,9 метра і протримався в атмосфері Марса майже 52 секунди. Під час польоту дрон нахилився під кутом 5 градусів і перемістився в сторону на 2,1 метра, потім розвернувся і здійснив посадку у вихідній точці.

“Інженерна телеметрія, яку ми отримали і проаналізували, свідчить, що політ виправдав очікування, і наше попереднє комп’ютерне моделювання було точним», — резюмував головний інженер проекту Боб Баларам.

Ingenuity

Фото на камеру Ingenuity під час другого польоту

До нового звіту NASA доклало фотографію, зняту марсоходом Perseverance, а також чорно-білий знімок, зроблений на навігаційну камеру самого Ingenuity. На зображенні видно тінь вертольота на поверхні Марса під час польоту. У планах NASA – ще три запуски протягом наступного тижня.

Фахівці відзначають, що мета створення Ingenuity-випробування дрона в атмосфері Червоної планети, щільність якої менше 1% від земної. Вивчивши можливості пристрою, інженери NASA врахують отримані дані при проектуванні і будівництві майбутніх літальних апаратів.