Економіка

Україна вводить мито на білоруський транспорт

МАЗ

Комісія виявила факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі щодо українського автопрому.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України вирішила ввести спецмито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів з Білорусі в розмірі 35% від митної вартості. Як повідомляється в рішенні комісії в Урядовому кур’єрі, таке рішення прийнято через дискримінаційні і недружні дії з боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування.

“Спеціальне мито застосовується до встановлення факту припинення Республікою Білорусь дискримінаційних і недружніх дій щодо України”, – ідеться в рішенні.

Читайте також:  У Мінсоцполітики розповіли про накопичувальні пенсії

Рішення про введення спецмита вступає в силу через 10 днів із дня публікації.

Як пояснили в комісії, було встановлено, що уряд Білорусі створив штучні бар’єри щодо імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору і нерівних умов участі в держзакупівлі, в результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Білорусі.

“Такі дії Республіки Білорусь суперечать статтям Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року (СНД), статті Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року і є дискримінаційними і недружніми”, – сказано в повідомленні.

Читайте також:  НБУ погіршив прогноз щодо зростання економіки

Щодо вантажівок, мито вводять на нові дизельні і напівдизельні авто повною масою більше 5 тонн, але не більше 20 т, і повною масою більше 20 т (за винятком автомобільних шасі з кабіною).

Також 35%-м спецмитом обкладуть імпорт деяких спецавтомобілів, як-от вантажні авто для аварійного ремонту, автокрани, збиральні авто для доріг, поливомийні машини, автомобілі-майстерні, автогідропідйомники.

За даними митниці, в 2020 році в Україну ввезено з Білорусі автобуси на $38 млн (60% від загального імпорту) за цілковитої відсутності експорту.

Вантажівок повною масою 5-20 т з Білорусі ввезено на $10,4 млн, більше 20 т – на $34,13 млн (експорт був відсутній), спецавтомобілів за кодом 8705 10 00 00 – на $4 млн (експорту не було), за кодом 8705 90 80 90 – на $5,76 млн (ввезено на $0,05 млн).