Технології

Windows 10 навчилася запускати будь-які Linux-додатки [ВІДЕО]

Windows Linux

Microsoft почала тестувати функцію запуску Linux-додатків з графічним інтерфейсом в середовищі в Windows 10. Нововведення вже доступне учасникам інсайдерської програми Microsoft і дозволяє прихильникам софта для альтернативної платформи користуватися звичним ПЗ на комп’ютерах з Windows без зайвих маніпуляцій.

Апгрейд фірмової підсистеми WSL дозволяє запускати в будь-які інструменти і графічні редактори, розроблені для Linux. При цьому розробники Microsoft реалізували функцію апаратного прискорення на GPU і нативну підтримку звуку і мікрофона.

Читайте також:  Xiaomi Mi Band 6 на першому реальному знімку

Технічно така можливість була доступна користувачам Windows і раніше, але вимагала ручного запуску X-сервера — тепер же цей процес виконується автоматично.

Після завершення роботи програми і дистрибутива WSL, підсистема вивантажується сама, дозволяючи продовжити використання десктопної ОС в звичайному режимі.

Щоб скористатися нововведенням, необхідно встановити попередню збірку Windows 10 Insiders 21364 або більш свіжу, а також оновити підсистему WSL за допомогою консольної команди «wsl –update».