Технології

Ровер Perseverance добув кисень з атмосфери Марса

Perseverance

Марсохід, що знаходиться на поверхні Червоної планети, зумів переробити вуглекислий газ в кисень. Успішний експеримент означає потенційну можливість видобутку цінного ресурсу “на місці” в тому випадку, якщо людство все ж вирішить колонізувати Марс в доступному для огляду майбутньому.

Атмосфера планети на 96% складається з вуглекислого газу. Перетворити його в кисень зміг спеціальний експериментальний прилад MOXIE, розмір якого можна порівняти з автомобільним акумулятором.

За допомогою тепла і електричного струму він розділив молекули CO₂ на кисень (O) і окис вуглецю (CO). Обсяг отриманого газу склав 5,4 грама, чого достатньо для забезпечення десяти хвилин дихання космонавта в скафандрі.

Читайте також:  Інсайдер: нові планшети Xiaomi отримають NFC і процесори Snapdragon

Дослідники відзначили, що протягом найближчих двох років мають намір повторити експеримент ще до дев’яти разів. Можливість перетворювати вуглекислий газ в кисень в теорії робить можливим локальне виробництво важливого компонента не тільки дихальної суміші, але і ракетного палива.

Посадка марсохода Perseverance відбулася 18 лютого. Він провів у польоті сім місяців, подолавши 471 мільйон кілометрів. Експедиція NASA передбачає забір перших зразків ґрунту планети, а також пошуки слідів біологічного життя.