Технології

Android 12 стане менш «жадібним» до пам’яті смартфонів

Android 12

В одній з тестових збірок Android 12 ентузіасти виявили неанонсовану функцію мобільної ОС. Вона покликана знизити навантаження на залізо смартфонів, занурюючи в «сон» додатки, які давно не використовувалися, заодно звільняючи вільне місце на накопичувачі гаджета.

Ще в одній з бета-версій Android 11 розробники додали в ОС функцію Auto Revoke. Вона автоматично скасовує всі надані Користувачем дозволи, якщо додаток не використовувалося протягом певного часу (за замовчуванням мова про кілька місяців). Схоже, що в Android 12 розробники мають намір розширити поняття «невикористовувані додатки».

Google Android 12

Згідно з інсайдерським звітом, нова версія “зеленого робота” буде задіяти особливий режим глибокого сну для таких програм. Крім зупинки їх функцій і відкликання дозволів, операційна система також автоматично видалить тимчасові файли, щоб звільнити місце на накопичувачі пристрою. Самі програми при цьому видалятися не будуть-операція рівносильна ручного очищення кеша і “заморожування” виконуваного файлу в налаштуваннях гаджета.

Читайте також:  Мавпа Ілона Маска силою думки зіграла в Pong [ВІДЕО]

За даними порталу XDA-Developers, відповідний перемикач з’явився в новому розділі “невикористовувані додатки «на сторінці». Інформація про програму”. Очікується, що загальнодоступним він стане в наступних тестових версіях Android 12.