Авто

Автомобіль Apple може отримати надувні бампери

USPTO

Apple отримала патент на “розширювані бампери для транспортних засобів” (Extendable bumpers for vehicles), заявку на який подавала ще в 2019 році. Технологія дозволить змінювати довжину автомобіля по команді і, можливо, буде застосована на першому автомобілі американської корпорації.

Судячи за схемою, технологія працює наступним чином: за бампером розміщується балон, наповнений газом, який при отриманні сигналу від електроніки автомобіля почне надувати бампер. Останній при цьому з’єднаний з кузовом шарнірами, які забезпечують надійне кріплення як в складеному, так і в розкладеному стані.

Читайте також:  Експерти назвали найдорожчу в світі платну дорогу

У супровідній записці Apple зазначає, що у» розширюваного бампера ” багато плюсів. Пристрій дозволить зменшувати габарити автомобілів, завдяки чому вони будуть займати менше місця на парковках, а також створювати унікальне оформлення передка, раніше недоступне через вимоги безпеки.

Крім цього, інженери Apple впевнені, що наповнена газом «подушка» на місці бампера може підвищити безпеку при ДТП. Вона знизить ризик отримання травм як для пасажирів автомобіля, так і для пішоходів та інших вразливих учасників руху.

Ідея далеко не нова: автомобілі і раніше пропонували оснащувати надувними зовнішніми пристроями, а два роки тому німецька компанія ZF продемонструвала зовнішню подушку безпеки, що захищає від бічних ударів. Тоді повідомлялося, що ейрбег готовий до серійного випуску.

Читайте також:  Honda представила новий Civic-седан

Що стосується автомобіля від Apple, то підтвердженої інформації про нього як і раніше вкрай мало. Очікується, що це буде безпілотний електрокар, який побачить світ не раніше, ніж у 2024 році. Раніше можливими партнерами каліфорнійської компанії називалися Hyundai і Kia, тепер же мова йде про корейську LG і канадському постачальнику автокомпонентів Magna International.

Однак і конкуренти не дрімають: компанія Xiaomi вже заявила, що створить електрокар, який стане прямим конкурентом Apple і Tesla. Вийти на новий для себе ринок також планує Huawei.

Джерело: USPTO