Політика

Чехія має намір вимагати компенсацію від РФ за вибух у Врбетіце

Чехія

Росія повинна понести відповідальність “за напад на склад боєприпасів”, вважають у Центральноєвропейській країні.

Депутати нижньої палати парламенту Чехії прийняли постанову із закликом до уряду країни зажадати від Російської Федерації виплатити грошову компенсацію за збиток після вибуху у Врбетіце в 2014 році. Про це в середу, 21 квітня, повідомляє Seznam.

Крім того, в постанові йдеться, що після переговорів Чехії із союзниками, Росія повинна понести відповідальність “за напад на склад боєприпасів”, пише видання.

Читайте також:  Зеленський з дружиною відвідають Катар

За даними Seznam, депутати також дотримуються думки, що уряд не повинен дозволяти російським компаніям брати участь в запланованому будівництві атомної електростанції або інших елементів інфраструктури країни.

Також Seznam з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією повідомляла, що 21 квітня Міністерство закордонних справ Чехії оголосить про витурення ще однієї групи російських дипломатів. Про їхню кількість не повідомлялося.

Нагадаємо, влада Чехії повідомила про рішення витурити 18 російських дипломатів. За версією Праги, йдеться про співробітників розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям. За версією чеської влади, російські спецслужби причетні до вибуху складу боєприпасів в Чехії в 2014 році.