Статті

Чи потрібне Смарт ТВ в сучасних телевізорах, його плюси та мінуси

Smart TV

Смарт ТВ значно розширює функціонал телевізора. По суті ця технологія робить звичайний пристрій розумним, а значить, наділяє його низкою нових можливостей. Відповідно, без неї телевізор годиться лише для перегляду ефірного ТБ, відеоконтенту з під’єднаного до нього накопичувача та підключення ігрової консолі. Що стосується тих благ, які нам дає інтернет, то без «мозку» скористатися ними буде неможливо.

Кому не потрібен телевізор зі Smart TV?

Саме слово «smart» перекладається з англійської мови як «розумний». Тобто, такий телевізор, крім своїх базових функцій, здатен виконувати і ряд інших. Головна відмінність розумного телевізора від звичайного полягає в тому, що користувач може дивитися не те, що йому транслюють телекомпанії, а те, що він хоче. І для цього не потрібні ніякі додаткові пристрої. Також на смарт-телевізорі можна користуватися браузером, соцмережами, перевіряти електронну пошту, дивитися відео в Youtube чи в інших джерелах, дивитися фільми в онлайн-кінотеатрах, користуватися меседжерами, грати в ігри та ін. Для реалізації більшості можливостей необхідне підключення до інтернету.

Функцій Smart TV не мають сенсу, якщо:

  1. Телевізором будуть користуватися люди, які звикли дивитися лише ефірне ТБ та інші можливості їх не цікавлять. В першу чергу це стосується літніх людей, для яких кількох телеканалів більш, ніж достатньо.

  2. Користувачі задовольняють свої потреби за допомогою смартфона або ноутбука. Але і в такому випадку можливість подивитися якийсь хороший фільм на великому екрані з гарним зображенням точно не завадить.

  3. За місцем проживання користувача немає стабільного швидкісного інтернету. Реалізувати більшість функцій буде просто неможливо. Тому і купувати смарт-телевізор в такій ситуації немає сенсу.

Незважаючи на те, що далеко не всі користувачі мають потребу в покупці розумних телевізорів, вони все одно поступово, але впевнено витісняють свої звичайні аналоги. А вся справа в тому, що телевізори в їхньому класичному розумінні (для перегляду ефірного телебачення), з кожним днем представляють все менший інтерес для більшості людей.

Плюси моделей зі Smart TV

Розумний телевізор є своєрідним аналогом комп’ютера (ноутбука) або смартфона. В нього також є внутрішня пам’ять, процесор та оперативна пам’ять, які дозволяють йому зберігати та обробляти інформацію в різних форматах. Але телевізор від самого початку призначається для розваг та відпочинку, тоді як комп’ютер і ноутбук — для роботи, а телефон — для спілкування. Хай там як, розумний телевізор може частково замінити їх. А от звичайний (без Смарт ТВ) використовується лише для тих цілей, що і багато років тому.

До пристрою можна підключити комп’ютерну мишку та клавіатуру, завдяки чому користуватися деякими його функціями буде значно простіше та комфортніше. Такий комплект буде частково нагадувати ПК, але з трохи біднішим функціоналом.

До багатьох розумних телевізорів можна підключати смартфони, планшети, ноутбуки, що дозволяє передавати інформацію між ними або відтворювати аудіо- та відеофайли без копіювання. Також є можливість підключення бездротових навушників.

Здавалося б, за такі можливості потрібно буде багато заплатити, але це не так. Головна перевага смарт-телевізорів полягає в їх доступності, адже вони коштують не набагато більше, ніж звичайні. Тому, якщо ви маєте на меті зекономити на купівлі телевізора, то наявність або відсутність Smart TV точно не стане важливим критерієм при виборі.

*На правах реклами