Технології

Apple заощадила 861 000 тон міді, цинку і олова за рахунок відмови від зарядних пристроїв

Iphone

Вийшов восени 2020 року смартфон iPhone 12 здивував вкрай небагатим комплектом поставки — покупцеві гаджета в коробці з пристроєм, крім паперових інструкцій і наклейок з яблуком, кладуть лише кабель Lightning — USB-C. Раніше з новим смартфоном також покладалися дротові навушники EarPods і зарядний пристрій, але на підставі Apple їх прибрала.

Своє рішення американська компанія пояснила турботою про екологію — нібито відмова від виробництва зарядних пристроїв дозволить знизити викиди вуглекислого газу на підприємствах і це зробить наш світ трішки кращим. Крім того в Apple відзначили, що у більшості користувачів смартфонів вже є зарядні пристрої та аксесуари від старих гаджетів, а якщо ні — нову зарядку і фірмові навушники можна придбати у Apple за додаткові гроші.

Читайте також:  Перша клавіатура HUAWEI: алюмінієвий сплав і тонкий корпус

Apple дорікали в тому, що вона в першу чергу хоче заробити на продажу аксесуарів, але з виходом звіту про екологічний прогрес за 2020 фінансовий рік американська компанія наочно показала, що її рішення про урізання комплектації своїх нових смартфонів має і переваги для екології.

Відмова від включення зарядних пристроїв дозволила заощадити 861 000 тонн міді, цинку та олова, а зменшений обсяг упаковки нових смартфонів скоротив на 70% вуглецевий слід за рахунок того, що Вантажні піддони тепер можуть вмістити до 70% більше коробок iPhone 12.

Apple стверджує, що їй вдалося скоротити споживання енергії на 13,9 мільйона кВт·год, а викиди CO2 — до 22,6 мільйона тонн з 25,1 мільйона тонн. У MacBook Air використовується 40% переробленого вмісту, а 99% переробленого вольфраму використовується в iPhone 12 і Apple Watch Series 6.

Читайте також:  Пам'ять DDR4 розігнали до рекордної частоти

Компанія може видобувати стільки золота та міді з кожної метричної тонни старих компонентів, скільки було б отримано після видобутку 150 метричних тонн руди. Заходи Apple щодо скорочення вуглецевого сліду також призвели до того, що 39000 метричних тонн електронних відходів не потрапили на звалища в 2020 фінансовому році.