Технології

Microsoft, Apple і Mozilla розкритикували нову технологію Google

FLoC

Слідом за Vivaldi і Brave від впроваджуваної компанією Google нової функції FLoC відмовилися і розробники інших браузерів. Про це заявили представники Microsoft, Apple і Mozilla. Незважаючи на запевнення Google в конфіденційності технології, вони відзначили, що вважають її спірним рішенням.

В інтерв’ю журналістам розробники Edge, Firefox і Opera заявили, що безпосередньо не визначають функцію FLoC як «порушує конфіденційність», але виступають проти її концепції — використання особистих даних користувачів без їх згоди.

“Промисловість знаходиться в дорозі, і розглядаються пропозиції, для яких не потрібні індивідуальні ідентифікатори користувачів, а також варіанти, де вони використовуються, грунтуючись на згоді. Ми продовжуємо вивчати ці підходи і погоджувати їх зі спільнотою”, – заявили представники Microsoft.

Читайте також:  AMD «підгледіла» у NVIDIA, як поліпшити графіку в іграх

Співробітники Mozilla, в свою чергу, відзначили, що розглядають пропозиції щодо збереження конфіденційності для Firefox, але зараз браузер не підтримує нову технологію, і її впровадження в найближчому майбутньому не планується. Apple не робила офіційних заяв, однак Джон Вілландер, один з розробників WebKit, заявив у своєму Twitter-блозі, що у бренду є власна політика запобігання відстеження. Судячи з його посту, вендор також не має наміру використовувати технологію Google у своїй програмній продукції.

Таким чином, єдиним браузером з підтримкою FLoC поки залишається Google Chrome. Станом на березень 2021 року його частка на ринку веб-оглядачів становила 64,19%.