Технології

NASA розвіяло надії людей політати на Марсі

Ingenuity

Зараз дослідники NASA активно готуються до першого польоту марсіанського вертольота Ingenuity. Відповідаючи на запитання користувачів, представники космічного агентства пояснили, чи зможе людина коли-небудь піднятися в атмосферу Червоної планети.

Кілька днів тому помічник адміністратора NASA Томас Зербухен і менеджер проекту Ingenuity Мімі Аунг відповідали на запитання користувачів Twitter. Один з цікавих блогерів цікавився, чи зможе збільшена версія вертольота перевозити астронавтів. Як виявилося, подібне нездійсненне.

Після приземлення на Червоній планеті NASA вже кілька разів переносило зліт Ingenuity. Головна проблема полягає в майже повній відсутності на Марсі атмосфери, що безпосередньо впливає на здатність вертольота відірватися від грунту планети.

Читайте також:  Нові смарт-телевізори HUAWEI з висувними камерами [ФОТО]

В даний час ротори Ingenuity мають довжину 1,2 метра, але в планах інженерів створення збільшеної версії з лопатями до 3,5 метра, що дозволить перевозити вантажі, прискоривши таким чином колонізацію інших світів.

Поки NASA не встановило дату першого польоту Ingenuity, а інженери досі не впевнені в успіху місії. Можливо, саме з цим пов’язані зволікання, адже навіть невеликий порив вітру поставить хрест на спробі вертольота відірватися від поверхні планети або зробить політ некерованим.