Криптовалюти

Слух: SSD і HDD подорожчають через нову криптовалюту

SSD

Як правило, для майнінгу потрібна відеокарта, але у випадку з новою криптовалютою Chia Coin все інакше. Для її видобутку потрібні накопичувачі з високою швидкістю доступу-і, за прогнозами аналітиків, вже найближчим часом активність “фермерів” може спровокувати підвищення вартості і навіть дефіцит як твердотільних, так і класичних жорстких дисків.

За задумом розробника нової криптовалюти Брема Коена (творець BitTorrent), Chia Coin повинна стати «зеленою» альтернативою класичної «крипти». Замість розрахунків на GPU вона використовує збереження даних на накопичувачі, що споживає значно менше електроенергії. Таким чином, майнерам необхідно зберігати якомога більше даних і забезпечувати швидкий доступ до файлів, щоб отримати цифрову винагороду.

Процес видобутку нової криптовалюти називається фармінгом, і метою ентузіастів вже стали твердотільні накопичувачі з високим ресурсом осередків і ємні HDD. Хоча Chia Coin ще не виставлена на торги, попит на жорсткі диски ємністю від 4 до 18 ТБ в Китаї помітно виріс. Так, великий локальний виробник Jinwei вже повідомив, що всі складські запаси NVMe-накопичувачів з коннектором M.2 ємністю 1 і 2 ТБ були розкуплені.

Варто відзначити, що Chia Coin вимагає не тільки значного обсягу для зберігання, але і постійного виконання операцій читання і запису. Таким чином, бюджетні твердотільні накопичувачі погано підходять для її видобутку через порівняно невелику “живучість”. Проте аналітики прогнозують підвищення цін на жорсткі диски і SSD-накопичувачі в разі комерційного успіху нової криптовалюти, а також масову появу «відпрацьованих» комплектуючих на вторинному ринку.

Читайте також:  ЗМІ: Пекін перевірить вплив майнінгу криптовалют на споживання електроенергії

Джерело: wccftech