Бюджет

Чому облік особистих фінансів набагато ефективніше самообмежень

Причиною наших досягнень у житті є не контроль, а розуміння своєї поведінки. Щоденний облік особистих фінансів допоможе відстежити, на що і чому ви витрачаєте свої гроші, і в результаті змінити підхід до витрат.

Я хочу дати вам одну пораду, який допоможе вам заощадити багато грошей і позбавить від тривог з приводу фінансового стану.

Це нескладно і не потребує особливих умінь. Вам потрібні лише кілька хвилин в день, а також будильник або стікер на видному місці, який буде служити вам нагадуванням.

Моя порада: ведіть облік особистих доходів і витрат. Не обмежуйте себе спеціально. Просто записуйте отримані і витрачені гроші, розподіляючи їх за категоріями. Раз в тиждень перевіряйте, чи всі ви внесли у список. Проаналізуйте записи в кінці місяця.

Планування витрат або які-небудь самообмеження діють не так ефективно. А ведучи облік, ви контролюєте своє фінансове становище. При цьому ви не намагаєтеся навмисно менше витратити і більше заробити.

Ви відстежуєте свої звички. Це допоможе вам з’ясувати, на що йдуть великі суми грошей, і отримати з цього урок.

Для мене ця порада виявилася найбільш дієвою. Я роблю те, що хочу, але обов’язково вношу в список абсолютно всі доходи і витрати. Звучить, можливо, дивно. Але це набагато краще, ніж слідувати своїм довільним заборонам і сподіватися, що це своєрідне катування колись спрацює.

Як це зазвичай і буває, ми задаємося певною метою: накопичити певну суму грошей, скинути стільки-то кілограмів, витратити на роботу стільки-то годин. А потім болісно намагаємося не відступати від задуманого. З самого початку ми тільки чекаємо, коли вже зможемо звільнитися від пут самообмежень. Така боротьба пробуджує в нас почуття провини і безсилля.

Ведення обліку без спроб обмежень майже відразу змінює наші бажання щодо чого-небудь. Ви легко зможете побачити, на що краще витрачати свої гроші, час і сили. Величезна цифра витрат під колонкою «Одяг» напевно змусить вас втихомирити свого внутрішнього шопоголіка.

Якщо ми витрачаємо занадто багато пропускаємо тренування або кидаємо справу на півдорозі, це означає, що ми просто не усвідомлюємо реальних наслідків нашої поведінки.

«Сьогоднішній я» піддається спокусі в надії, що «завтрашній я» все виправить.

Ведення обліку може стати дуже цікавим заняттям. Буває забавно спостерігати за тим, що життя впливає на записані в обліку цифри і як ці цифри впливають на ваше життя.

Суть цього принципу в тому, що ви не будете відчувати себе зобов’язаним щось зробити. Розуміння того, що треба поміняти свої звички, прийде саме. Ви добровільно відмовитеся від непотрібних витрат.

Пам’ятайте, що ви вільні і завжди були таким. Але за свою свободу, витрату грошей, часу і сил відповідальні тільки ви самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *