Авто

Toyota представила електричний повнопривідний кросовер

Toyota bZ4X

На Шанхайському автосалоні, що відкрився 19 квітня, відбулася прем’єра батарейного концепту Toyota bZ4X, розробленого у співпраці з Subaru. Двомоторний кросовер став першим в лінійці bZ, в яку в найближчі чотири роки увійдуть сім електрокарів на платформі e-TNGA.

Абревіатура bZ в назві концепт-кара розшифровується як beyond Zero (“за межами нуля”), а 4X вказує на наявність повного приводу. В основі кросовера лежить тойотівська архітектура, але за силову установку відповідала Subaru.

До її складу входять два електромотора (по одному на кожній з осей), їх віддача не названа. Не розкривають в компанії і ємність батареї, і запас ходу — ймовірно, більше інформації про технічні характеристики з’явиться ближче до запуску повністю електричного Toyota RAV4, який буде продаватися в Китаї і Японії. Що ж до серійного bZ4X, то він очікується не раніше 2022 року.

Читайте також:  Volkswagen скоротить виробництво через дефіцит мікросхем

Всередині Toyota bZ4X встановлений Y-подібний штурвал замість традиційного керма, причому перші в галузі з колесами він пов’язаний «по проводах». За ним височить віртуальна панель приладів, а по центру розташований широкоформатний екран мультимедійної системи. У Toyota відзначають просторий салон кросовера, який по комфорту «не поступається седанам D-класу».

До 2025 року Toyota планує вивести на ринок близько 70 електрифікованих моделей, 15 з яких будуть електромобілями. Поки ж повністю електричних серійних машин у автовиробника немає: в модельну лінійку входять гібриди і водневий автомобіль на паливних елементах Mirai.