Економіка

Прибуток ПриватБанку різко впав у 2021 році

ПриватБанк

За три місяці поточного року прибуток банку склав всього 2,4 млрд гривень, тоді як роком раніше – 10,4 млрд.

У першому кварталі 20201 року прибуток ПриватБанку склав 2,4 млрд грн, що в 4,3 разу менше, ніж за аналогічний період минулого року (10,4 млрд грн). Про це повідомляється на сайті банку в понеділок, 19 квітня.

“Зміни в світовій економіці та економіці України, перш за все, зростання прибутковості довгострокових казначейських паперів уряду США і зміцнення курсу гривні зумовили в першому кварталі року негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, отримані в якості внеску до статутного капіталу банку під час націоналізації”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  На виплати ФОПам дали менш як 1,5 мільярда

Так, збитки банку через переоцінку капітальних ОВДП в інвестиційному портфелі фінустанови склали 6,8 млрд грн, в той час як прибуток банку за результатами бізнес-діяльності склав 8,5 млрд грн, а від переоцінки валютної позиції – 500 млн грн.

Чистий процентний дохід ПриватБанку зріс на 20,7% і склав 6,3 млрд грн, а операційні витрати збереглися на рівні 4,1 млрд грн.

Чистий комісійний дохід банку зріс на 15,2% – до 5 млрд грн, за рахунок зростання кількості активних клієнтів банку на 6% до 18,64 млн.

Кредитний портфель банку скоротився на 4,7% – до 58,5 млрд грн, порівняно з першим кварталом минулого року.