Технології

Робот Baubot замінює цілу будівельну бригаду

Baubot

Австрійський стартап Printstones планує почати виробництво багатофункціональних будівельних роботів. Пристрій під назвою Baubot здатне виконувати широкий спектр функцій, працюючи в складних для людини умовах.

Baubot-різновид мобільного багатозадачного бота. Він створений для підвищення процесу автоматизації в будівельній галузі, вирішення проблем безпеки на будмайданчику і зниження загальних витрат.

Робот пересувається зі швидкістю до 3,2 км/год, використовуючи гусениці підвищеної прохідності. Управління здійснюється за допомогою смартфона, а також за допомогою заздалегідь запрограмованих команд.

Читайте також:  ШІ від Sony здатний створювати нові рецепти

Розробники запевняють, що Baubot вміє самостійно підніматися по сходах, а головною фішкою пристрою вважають роботизовану руку з радіусом дії 1 метр, що володіє точністю до 1 мм.

Маніпулятор здатний вирішувати безліч будівельних завдань, від плазмового різання до фарбування і багато чого іншого. Оскільки ПЗ знаходиться у вільному доступі, власники можуть розширити можливості робота. Максимальна переносима вага досягає 500 кг при автономності до восьми годин.

Поки це тільки перший прототип, але розробники вважають, що в майбутньому подібні пристрої замінять людей на будмайданчику, навчившись виконувати роботу спільно один з одним. Про вихід робота на комерційний ринок поки інформації немає. Повідомляється, що наступне покоління ботів може почати продаватися вже в 2022 році.

Читайте також:  Оновлений Chrome нарешті перестав «їсти» ОЗУ

Джерело: techxplore