Технології

На ринку ПК зафіксоване рекордне за 20 років зростання

За комп'ютером

Аналітики представили дані про постачання персональних комп’ютерів за перший квартал 2021 року. Як виявилося, ринок продемонстрував значне зростання, перевищивши показники 2020 року на рекордні 55%. Це найбільший приріст за останні 20 років.

Згідно з даними IDC, перший квартал 2021 року відзначився рекордним попитом на ринку персональних комп’ютерів. Всього за цей період було продано 84 мільйони готових ПК, а в п’ятірку найбільших виробників увійшли Lenovo, HP, Dell, Apple і Acer. При цьому найбільший приріст в 111,5% демонструє Apple, що аналітики пов’язують з успіхом нових комп’ютерів на базі процесора M1.

Аналітика

Ще більш вражаючі цифри демонструють хромбуки, поставки яких в першому кварталі зросли в цілих три рази в порівнянні з минулим роком. Аналітики прогнозують, що все перше півріччя буде сприятливим для ринку ПК. При цьому на шляху подальшого зростання можуть стати глобальні проблеми з дефіцитом напівпровідників. Це може призвести до зниження темпів відвантаження, але поки виробники налаштовані оптимістично.

Читайте також:  Новий Chrome дасть змогу розв'язати важливу проблему активних інтернет-користувачів

Подібні показники не дивно, оскільки відображають тенденцію підвищеного попиту на комп’ютери у зв’язку з переходом все більшої кількості людей на віддалену роботу.