Авто

Перший штат США прийняв закон про заборону двигунів внутрішнього згоряння

Tesla Model Y

Влада американського штату Вашингон прийняла закон Clean Cars 2030 (“чисті автомобілі 2030”) про заборону на продаж нових машини на бензині і дизелі з 2030 року. Тепер законопроект, який введе найранішу заборону на ДВС в США, чекає останнього підпису – губернатора Джея Інслі.

Вже через дев’ять років у Вашингтоні, що знаходиться на північному заході країни, введуть мораторій на продаж, купівлю або постановку на облік будь-яких легковиків з неелектрифікованими силовими установками. Тобто, їх заборонено буде не тільки купувати на території Вашингтона, а й ввозити з інших штатів.

Читайте також:  У Tesla Cybertruck з'явився компактний конкурент в стилі ретро

При цьому мова не йде виключно про “батарейні” електрокари. Закон не забороняє купувати, наприклад, машини на водневих паливних елементах, що живлять електричну силову установку.

Відмова від традиційних моторів і поступовий перехід на альтернативні джерела живлення зробить повітря в штаті помітно чистіше, наголошується в законопроекті. За даними екологів, паливні машини відповідальні за найбільшу частку від усього обсягу викидів вуглекислого газу – майже 30 відсотків.

Штат Вашингтон у своєму рішенні випередив навіть Каліфорнію-батьківщину Tesla і лідера з продажу електрокарів, сенатори якої просили президента Байдена заборонити ДВС на федеральному рівні. Південний штат заявив про майбутній мораторій ще минулої осені, проте ввести його збираються тільки в 2035 році і указом губернатора, а не законом. Такий же термін поставила влада штату Массачусетс.

Читайте також:  Відео: Toyota запустила віртуальний тур по виставці гоночних автомобілів

Поки закон, який вступить в силу тільки через дев’ять років, являє собою скоріше список цілей, ніж чіткі вказівки. Владі доведеться істотно доопрацювати його, а також знайти альтернативне джерело коштів на ремонт доріг: зараз його оплачують за допомогою акцизів на бензин і дизель. Рішенням може стати податок VMT (Vehicle miles traveled), величина якого залежить від кількості миль, пройдених транспортним засобом.

Джерело: Electrek.co, PR Newswire