Авто

В автомобілях Geely з’явиться співаючий голографічний помічник

AID в Geely Icon

Компанія Geely представила систему AID або Aerial Intelligent Display («Розумний повітряний дисплей»), здатну створювати голографічні зображення c даними про швидкість, погоду і пробки. Однак крім цих функцій, звичних для проекційних екранів, у AID є «родзинка» – тривимірний помічник-аватар, який вміє співати і танцювати.

Нова система Geely, розроблена спільно з Prism Entertainment, створює кольорові тривимірні зображення, видимі неозброєним оком з будь-якого ракурсу і навіть при яскравому освітленні. На відміну від проекційних дисплеїв, які можна зустріти на багатьох новинках автопрому, AID не потребує поверхні і «малює» 3D-картинку прямо в повітрі. Звичні ж дисплеї використовують лобове скло, на яке виводять нехай і велике, але двомірне зображення.

Читайте також:  Aston Martin представив найпотужніший Vantage в дусі Формули-1

AID в Geely Icon

За даними «китайських автомобілів», один дюйм голографічної картинки AID буде складатися з 352 пікселів, завдяки чому «зернистість» можна буде побачити тільки на відстані 20 сантиметрів. Яскравість же складе 10 тисяч ніт, що перевищує характеристики сучасних екранів в 4-10 разів.

Голографічний асистент, зовнішність якого можна буде налаштовувати, зможе «спілкуватися» з водієм на новому рівні: показувати інформацію про погоду, швидкість руху, режим їзди і дані навігатора в реальному часі, а також попереджати про небезпеки. Він також буде зачитувати повідомлення з чатів, співати і навіть танцювати.

Першою з моделей Geely інноваційний дисплей “приміряє” кросовер Icon. Надалі китайська компанія стане поступово оснащувати технологією і інші моделі. Можливо, Icon добереться і до Росії: до кінця 2021 року китайська компанія пообіцяла привезти в країну доступний автомобіль з силовою установкою, що працює за схемою «м’якого» гібрида. На батьківщині “Айкон” оснащується “турботрійкою” 1.5, доповненої 48-вольтовим стартер-генератором з ремінним приводом (190 сил і 300 Нм).

Читайте також:  Chevrolet зменшить потужність Corvette на 27 кінських сил

Джерело: inf.news