Економіка

НБУ погіршив прогноз щодо зростання економіки

НБУ

Цьогоріч зростання ВВП України очікується нижчим, щонайменше, на 0,4%, ніж прогнозувалося раніше.

Національний банк погіршив прогноз зростання економіки в 2021 році з 4,2% до 3,8%, але поліпшив до 4% у 2022 році. Про це повідомляє прес-служба центробанку у четвер, 15 квітня.

“Економіка України відновлюється, але повільніше, ніж очікувалося, зокрема, через посилення карантинних обмежень. З огляду на втрати від пандемії, Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Держборг в 2021 році знизиться до 55,8% ВВП - НБУ

Відзначається, що в четвертому кварталі минулого року економіка майже досягла докризового рівня, але на початку 2021 року її відновлення сповільнилося. Причинами цього називаються карантинні обмеження, які призвели до спаду ділової активності. А також ефект більш низьких торішніх урожаїв, який відобразився на показниках сільського господарства.

НБУ очікує, що відновлення економіки почнеться з другого кварталу. До цього її буде підштовхувати споживчий попит.

“Більш складні погодні умови січня-лютого послабили показники будівництва і транспорту. У той же час, за підсумками березня, незважаючи на” карантин червоних зон”, очікується зростання реального сектора економіки за рахунок ефекту низької бази порівняння і фактичного покращення показників підприємств”, – сказано в повідомленні.

Читайте також:  Частка проблемних кредитів у банках упала - НБУ

НБУ також очікує зростання інвестиційного попиту на тлі пожвавлення світової економіки.

Також центробанк погіршив прогноз інфляції на 2021 рік з 7% до 8%, але очікує її повернення до 5% до 2022 року.

Пік інфляційного сплеску в 9,6% очікується в третьому кварталі, а восени інфляція почне знижуватися і повернеться в цільовий діапазон 5%±1 ст. п. у першому півріччі 2022 року, вважають у НБУ.

Зростання інфляції пояснюється тимчасовими факторами, зокрема, зростанням світових цін на продовольство та енергоносії, пожвавленням глобальної економіки та ефекти від гірших врожаїв, а також низькою базою порівняння. Також на ціни впливає зростання попиту і запрлати.