Економіка

У Мінсоцполітики розповіли про накопичувальні пенсії

Пенсія

Поєднуючи солідарну і накопичувальну пенсію, українці зможуть отримувати до 7 тисяч гривень на місяць, кажуть в міністерстві.

У Мінсоцполітики вважають можливою пенсію в розмірі 7 тисяч гривень в результаті запуску накопичувального рівня пенсійної системи. Про це повідомляє прес-служба відомства в четвер, 15 квітня.

Як стверджують в міністерстві, нововведення дозволять отримувати на пенсії до 40% заробітної плати.

“Навіть при невеликих внесках до 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов’язкових пенсійних накопичень і прибутковості +0,25% на місяць вище за інфляцію (близько 3% вище за інфляцію на рік) це можливо”, – сказано в повідомленні.

Читайте також:  В Україні сповільнилося зростання цін

Розрахунки міністерства зроблені в сьогоднішніх цінах, щоб не сперечатися про прогнози інфляції, і модель побудована для людини, яка:

  •     отримує заробітну плату 15 000 гривень на місяць,
  •     працює і збирає з 25 до 60 років (має 35 років стажу),
  •     на власний пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати із сум сплаченого ПДФО і додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який оплатив роботодавець (разом 4% – 600 гривень),
  •     після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років,
  •     весь час накопичення кошти людини працюють з прибутковістю 0,25% вище інфляції в місяць (приблизно 3% вище інфляції на рік),
  •     отримує пенсію із солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні – 3624 гривні (станом на 01.03.2021).
Читайте також:  Прибуток ПриватБанку різко впав у 2021 році

У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини складе 3 117 гривень. Разом із солідарною пенсією людина буде отримувати 6 741 гривню, що складає 45% від її зарплати.

Інші сценарії, як буде змінюватися розмір накопичувальної пенсії залежно від стажу людини, і тривалість виплат можна подивитися в інфографіку.

Пенсія