Технології

Творці браузерів повстали проти нової технології Google

FLoC

Розробники Brave і Vivaldi оголосили про блокування технології FLoC, якою Google хоче замінити cookie-файли. На думку софтмейкерів, її застосування не підвищить конфіденційність інформації користувача. Тієї ж позиції дотримуються і творці пошуковика DuckDuckGo, що приєдналися до “бойкоту” нового стандарту.

Запропонована Google технологія полягає в угрупованні користувачів за категоріями на основі аналізу історії переглядів веб-сторінок і різних уподобань. За запевненням пошукового гіганта, рекламодавці при цьому не отримують доступу до особистих даних конкретної людини.

Читайте також:  Microsoft: з оновленням ПК до Windows 11 доведеться почекати

Новий підхід активно тестується в оновленій версії движка Chromium, але він не влаштовує розробників браузерів, що використовують його для своїх продуктів. Деякі користувачі вже беруть участь у тестуванні FLoC, навіть не знаючи про це. При формуванні звітів, що відправляються браузером, враховуються демографічні дані та інтереси, отримані з історії переглядів Для активації реклами і таргетингу.

Розробники Brave назвали FLoC технологією, котра “вводить в оману”, оскільки вона не підвищує конфіденційність веб-серфінгу. Творці Vivaldi також відзначають серйозні наслідки при переході на новий спосіб відстеження активності користувачів. Представники пошукової системи DuckDuckGo відзначили, що Google відразу включить новий алгоритм для мільйонів користувачів, не пропонуючи їм ніякої альтернативи.

Читайте також:  Sony купила дві нові студії. Це розробники хітових ігор PlayStation

Всі три компанії вже повідомили про відключення нової технології в своїх продуктах. Сама Google на претензії розробників поки офіційно не відповіла.

Джерело: ZdNet