Авто

Huawei вкладе мільярд доларів у створення безпілотних електрокарів

Huawei

На ринку електрокарів незабаром з’явиться новий гравець-компанія Huawei Technologies. Один з найбільших виробників смартфонів має намір в 2021 році інвестувати в системи автопілотування і створення електрокарів мільярд доларів, повідомляє Bloomberg з посиланням на чинного главу Huawei Еріка Сюя.

За словами Сюя, Huawei буде створювати безпілотні автомобілі з трьома китайськими автовиробниками: BAIC Group, Chongqing Changan Automobile і Guangzhou Automobile Group (GAC). На електрокарах, які будуть використовувати цю технологію, розмістять логотип Huawei — в приклад наводиться виробник мікропроцесорів Intel, емблему якого можна знайти на багатьох ПК.

Читайте також:  Новий Porsche Cayenne перетвориться в електромобіль

У компанії вже є власний автопілот, який дозволяє долати відстань в 1000 кілометрів без втручання людини — цей показник «набагато краще, ніж у Tesla», підкреслює Розробник. Крім того, китайському ринку електрокарів прогнозують зростання більш ніж на 50 відсотків в 2021 році, а Huawei якраз потрібна нова ніша, щоб перекрити втрати 2020 року, який став найскладнішим за весь час існування IT-бренду.

Йдеться про санкції США, які серйозно завадили бізнесу Huawei з виробництва смартфонів і зупинили розробки в області виробництва мікросхем і розвитку мереж 5G. за приблизними оцінками, через американські санкції прибуток компанії протягом двох років скоротиться на 30 мільярдів доларів.

Читайте також:  Honda зробила салонний фільтр з захистом від коронавірусу

У зв’язку з цим в Huawei відзначили, що навіть якщо компанія буде реалізовувати електрокари тільки в Китаї і заробляти з кожної проданої машини по 1,5 тисячі доларів, «це вже дуже великий бізнес для бренду».

Huawei не перша IT-компанія, яка зацікавилася виходом на електромобільний ринок. Раніше в 2021 році Xiaomi оголосила про плани випустити власний доступний електромобіль, який стане прямим конкурентом таким технологічним гігантам, як Apple і Tesla.

Терміни створення поки не розголошуються, проте відомо, що курирувати проект буде особисто глава бренду Лей Цзюнь. Через кілька днів після цієї заяви був представлений будинок на колесах Xiaomi, який поки існує в єдиному екземплярі.