Економіка

В Україні викрили велику схему фірм-імпортерів

ДБР

Фірми використовували схему пересортування, коли товар купувався за однією номенклатурою, а реалізовувався – за іншою.

Державне бюро розслідувань викрило діяльність фірм-імпортерів, які уникали сплати податку на додану вартість і завдали державі збитків на суму понад 270 млн гривень. Про це повідомляється на сайті відомства в середу, 14 квітня.

Відзначається, що вибірковий аналіз окремих фірм-імпортерів ДБР з Державної податкової провели на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 квітня 2021 року щодо застосування персональних санкцій. За результатами були виявлені факти маніпуляцій податковою звітністю.

Читайте також:  У Раді взялися за тіньовий ринок палива

За даними відомства, фірми імпортували товари і реалізовували їх в Україні, проте не відображали відповідні відомості в податковому обліку. Використовувалася схема пересортування, коли товар купувався за однією номенклатурою, а реалізовувався – за іншою.

“При цьому суб’єкти господарювання виводили імпорт у тіньовий обіг, реалізуючи товар за готівку, а податкові зобов’язання – ПДВ, за гроші передавали іншим юридичним особам, які займаються т.зв. “скрутками”, – додали в бюро.

Встановлено, що тільки протягом січня-березня 2021 року таким чином реалізовано товару на 1,6 млрд гривень, що завдало державі понад 270 млн гривень збитків.

“Аналіз фінансових операцій імпортерів допоміг встановити компанії, які концентрували фінансові потоки, і за напрацьованими схемами йшли з-під податкового тягаря. Зараз вивчається діяльність інших суб’єктів господарювання, які задіяні в масштабних фінансових маніпуляціях”, – зазначив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.

Читайте також:  Зовнішній борг України зріс на $4 млрд

З огляду на висновки ДБР, відповідна комісія Державної податкової служби зупинила реєстрацію накладних згаданих фірм.