Політика

НАТО виступив із заявою щодо України

НАТО

Напередодні в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО, в якому взяв участь Кулеба.

У НАТО виступили із заявою після засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі. Як повідомляється, союзники підтвердили непохитну підтримку Альянсу суверенітету і територіальної цілісності України.

“Вони висловили стурбованість нарощуванням військової присутності Росії в Україні і навколо неї, а також триваючими порушеннями режиму припинення вогню на сході України підтримуваними Росією бойовиками”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поінформував союзників про останні події в регіоні.

Читайте також:  ЄБРР озвучив пріоритети в Україні

Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав РФ припинити нарощування військової присутності, припинити провокації і деескалювати ситуацію. Він наголосив, що союзники з НАТО не визнають і не визнаватимуть незаконну анексію Криму з боку РФ і засуджують нарощування її збройної присутності на півострові.

“НАТО продовжує закликати Росію дотримуватися Мінських угод, припинити підтримку бойовиків на сході України і вивести свої війська з української території. Союзники також продовжують закликати Росію до конструктивної участі в ОБСЄ щодо її військової діяльності. Вони похвалили Україну за самовідданість, виявлену перед лицем провокацій Росії”, – сказано в заяві.

Крім того, НАТО продовжує надавати Україні політичну і практичну підтримку.

Читайте також:  Україна виступила з ініціативою щодо Донбасу

“Ми підтримали широкомасштабні реформи, які роблять Україну більш стійкою і допомагають просувати її євроатлантичні прагнення. Ми будемо і далі розширювати нашу співпрацю з Україною і Грузією з питань безпеки на Чорному морі, і ми працюємо над тим, щоб в повній мірі використовувати статус України як партнера з розширеними можливостями”, – запевнив Столтенберг.

Союзники з НАТО вітали прогрес України у проведенні ключових реформ та закликали Україну розвивати цей прогрес. Генсек наголосив, що ці реформи допоможуть наблизити Україну до НАТО і що союзники дотримуються рішень, прийнятих на саміті в Бухаресті і на наступних самітах.