Статті

5 головних помилок в облаштуванні кухонного простору

Приготування

Кухонний простір має бути не тільки затишним, але також функціональним і безпечним. Добре продумана ергономіка кухні полегшує переміщення по кімнаті і надихає на приготування кулінарних шедеврів. Правильне розташування всього необхідного допоможе зберегти здоров’я хребта і гостроту зору. Розповімо про основні помилки при облаштуванні кухні, щоб ви могли їх уникнути і створити ергономічний і затишний простір. Онлайн-каталог якісних кухонних меблів – за посиланням.

№1 – відсутність трикутника холодильник-мийка-плита

Для того щоб в кухні було зручно готувати, холодильник, раковина і плита повинні утворювати трикутник з приблизно рівними сторонами. Між його «вершинами» має бути не більше 1-2 кроків. Якщо вони занадто «рознесені» в просторі, навіть просте приготування перетвориться на справжній фітнес. А якщо вам належить приготування святкового обіду, ви зробите занадто багато зайвих кроків і швидше втомитеся.

Також пам’ятайте, що плиту і раковину не рекомендується встановлювати впритул, як і ставити плиту близько від холодильника. Наприклад, між раковиною і плитою повинна бути стільниця шириною 15-25 сантиметрів. Ця відстань приблизно дорівнює довжині руки від ліктя до кисті. В іншому випадку краплі води можуть негативно вплинути на роботу варильної панелі, а також вам буде незручно помішувати страви, що готуються .

№2 – неправильне розташування кухонних шафок

Щоб створити ергономічний кухонний простір, важливо дотримати баланс між недостатнім і надмірним нагромадженням шаф. Для цього потрібно продумати грамотне зберігання кухонного начиння. Побутові прилади, якими ви користуєтеся рідко, краще відправити на верхні полиці або в комору. Предмети, які вам необхідні щодня, краще зберігати внизу замість того, щоб кілька разів на день підніматися на табурет. Ще один ефективний спосіб організувати зберігання речей в маленькій кімнаті – це кухонний куточок з коробом під сидінням.

Пам’ятайте також, що висота шафок повинна бути співмірна з ростом домочадців, а глянцеві фасади хоч візуально і додають простору, але швидко брудняться пальцями.

№3 – недостатне підсвічування

Навіть в маленькій кухні мийка, плита і обробна зона потребують додаткових джерелах світла. При занадто тьмяному освітленні доводиться напружувати зір і приготування навіть улюбленої страви перетворюється на муку, а головне – підвищує ризик травмуватися гострим предметом.

Можна використовувати LED-світильники або стрічку, встановлені під навісними шафками. Це можна влаштувати навіть після того, як інтер’єр кухні вже повністю організований. Серед варіантів джерел додаткового освітлення – підсвічування, вбудоване в скляний кухонний фартух або навісна шафка зі скляними дверцятами. Вони зроблять кухню більш світлою і затишною, ви зможете використовувати різні джерела, коли вам потрібно готувати або створювати певний настрій.

№4 – покупка побутової техніки по черзі

Щоб організувати ергономічний і затишний кухонний простір, заздалегідь продумайте, яка саме техніка вам знадобиться, її габарити і розташування. Спонтанна організація кухонної «начинки» може призвести до того, що після установки дводверного холодильника не залишиться місця для окремо стоячої плити або посудомийної машини. Продумайте, як буде розташовуватися витяжка – під нижньою шафкою або їй знадобиться окремий простір, чи буде вона відповідати габаритам плити. Звірте розміри приладів, переконайтеся, що всі поміщаються, і тільки потім робіть покупку. На етапі планування не забудьте передбачити достатню кількість розеток.

№5 – зайвий декор

У кухні важливо дотриматися балансу між функціоналом і простором, і надмірний декор може створити відчуття перевантаженості інтер’єру. Наприклад, багато хто любить використовувати в кухні красиві штучки, особливо якщо тут часто збираються друзі або домочадці займаються творчістю.

Замість різних статуеток, декоративного посуду і маси картин, які тільки збирають пил, краще використовувати оригінальні, але практичні речі. Різнобарвні обробні дошки, яскраві рушники, оригінальні підставки або світильники прикрасять інтер’єр і не будуть захаращувати обстановку.

*На правах реклами