Авто

В Україні хочуть підвищити штрафи за не пристебнутий ремінь безпеки

Паски безпеки

З березня 2021 року штраф за не пристебнутий ремінь безпеки в Україні зріс у 10 разів — до 510 грн (трохи більше 15 євро). Донедавна він був найнижчим у Європі — 51 грн (менше 2 євро).

Про це розповідає перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.

Рівень користування пасками безпеки в нашій країні, в порівнянні, найнижчий. Наприклад: у Німеччині, де такий штраф становить 30 євро, кількість тих, хто пристібається в автомобілі, складає 98% для водіїв і пасажирів переднього сидіння і 99% − для пасажирів заднього сидіння.

Читайте також:  Продавець автомобілів роздав знижок на 9 000 000 доларів. І був заарештований

За результатами онлайн-дослідження «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами», проведеного в містах Київ, Маріуполь, Харків, Одеса і Львів у рамках кампанії «Пристібайся — не жахайся», 53,6% опитаних вважають достатнім штраф до 600 грн, щоб вони почали пристібатися, а для 30% він має бути понад 1000 грн – саме така сума змусить подбати про власну безпеку в автомобілі. Крім того, третина респондентів вважає дієвим штраф від 1001 до 1500 грн, а дві третини зазначили, що тільки штраф у розмірі 1501 – 2000 грн змусить їх скористатися ременем безпеки.

Наприклад, у сусідній Польщі штраф за не пристебнуті ремені і водія, і пасажира складає 100 злотих (близько 23 євро) плюс два штрафні пункти (водія, який набрав більше 24 пунктів, позбавляють права керування).

Читайте також:  Глава Ford натякнув на розробку електричного Bronco

Водій, який не переконався, що всі його пасажири пристебнуті, отримує додаткові 100 злотих і 4 пункти штрафу. Тому, за даними Національної ради безпеки дорожнього руху, там пристібаються 95% водіїв, 96% пасажирів на передньому сидінні й 76% − на задньому. Хоча ще 2004 року пристібалися лише 71% на передніх сидіннях і 49% — на задніх.

Інфографіка

У Данії штраф за не пристебнуту дитину до 14 років складає 1500 і 2000 данських крон (200 і 267 євро відповідно), а також один штрафний пункт (водій, який отримає 3 пункти за три роки, буде позбавлений своїх водійських прав).

Читайте також:  Автомобіль Apple може отримати надувні бампери

Підвищення штрафів — це мотивація до використання ременів безпеки. Наразі українці недооцінюють небезпеку, на яку вони наражаються, ігноруючи ремені безпеки, особливо пасажири на задніх сидіннях.

Водії та пасажири! Ремені безпеки – це не опція, а особистий обов’язок — перед законом, перед тими, хто з тобою поруч в автомобілі, й тими, хто чекає вдома.

P.S. Дослідження проведено в рамках кампанії з підвищення рівня безпеки дорожнього руху «Пристібайся — не жахайся», яку ми реалізуємо спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні.