Політика

У Зеленського пояснили мету податкової амністії

Офіс президента

Перш за все податкова амністія покликана повернути довіру українців і лише потім – завести гроші в економіку.

Податкова амністія в Україні покликана досягти декількох результатів. Про це заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко в інтерв’ю РБК-Україна у вівторок, 13 квітня.

“Основний мотиватор швидше неекономічного характеру. Це те, про що говорив президент: ми починаємо життя з чистого аркуша, задекларували, у кого що є, і далі рухаємося. Тут більше йдеться про повернення довіри”, – сказав Устенко.

Читайте також:  Україна готова зняти заборону на експорт лісу: названо умову

Ще один важливий момент – завести гроші в економіку, додав він.

“Якщо вони десь заховані, вони можуть працювати, а можуть і не працювати. Думаю, частіше – ні, особливо якщо йдеться про населення, яке отримувало доходи в конверті і не платило податки”, – пояснив Устенко.

Також він відзначив мотив міжнародного контролю.

“І хоча це було давно, подібна увага і контроль буде наростати. Україна приєдналася до великої кількості міжнародного регулювання, яке стосується саме цієї сфери. Обмін інформацією вже активізувався і його буде ще більше”, – говорить радник президента.

“І на останнє місце я б поставив мотив зі збору коштів до держбюджету. Це далеко не ключове в цій історії. Сподіватися на якісь чіткі суми не можна, давати оцінки – це буде досить складно”, – резюмував Устенко.