Економіка

У Зеленського озвучили очікування за програму МВФ

Олег Устенко

Влада розраховує, що перегляд програми МВФ відбудеться не пізніше, ніж у липні, а транш вже буде восени.

Влада України очікує, що перший перегляд програми stand-by з МВФ відбудеться в першій половині поточного року. Про сценарії співпраці з Фондом розповів радник президента з економічних питань Олег Устенко в інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому у вівторок, 13 квітня.

“У базовому сценарії ми рухаємося шляхом, що угода між Україною і МВФ існує. І в цьому випадку гроші повинні бути в країні до вересня. Найбільш крайній бажаний термін, коли питання по Україні має бути винесене на раду директорів Фонду – липень, оскільки в серпні в МВФ місяць відпусток”, – сказав Устенко.

Читайте також:  Нафтогаз повертає річний тариф на газ

До цього часу має бути зроблено все, що передбачено програмою.

“І, за великим рахунком, вже багато зроблено. У частині Мінфіну зараз із МВФ обговорюється дефіцит бюджету на 2022 рік. Це не бар’єр у переговорах. З приводу НБУ вони про все домовилися. Будуть внесені зміни в закон про банки і закон про Нацбанк, які підвищують його незалежність”, – додав Устенко.

Нагадаємо, єдиний транш за новою програмою МВФ в 2,1 млрд доларів Україна отримала в середині минулого року. З тих пір виділення нових траншів весь час відкладається.