Бізнес

5 способів підвищити ефективність маленької команди

Якщо ви керуєте маленьким колективом, вам слід знати деякі прийоми, які допоможуть вашій команді працювати з максимальною віддачею.

У маленьких команд є свої плюси. Чим менше людей, тим сильніше вони залучені в спільну справу і тим тісніші їх взаємовідносини. У маленькій команді складніше ухилятися від роботи, а бюрократичної тяганини, від якої страждають багато великих компаній, просто немає.

Щоб налагодити максимально продуктивну роботу в невеликому колективі, варто дотримуватися кількох простих правил.

1. Роз’яснюйте кожному цілі і завдання команди

Розмовляйте з кожним членом команди особисто. Пояснюйте співробітникові мети роботи компанії стосовно саме до його специфіки. У випадку з маленькою командою не можна просто поставити мету відразу перед усіма і чекати, що кожен здогадається про свою роль.

Чим менше команда, тим важливіше роль кожного. Намагайтеся поменше управляти і більше співпрацювати.

Це дасть вам можливість, якої позбавлені великі команди, — не тільки озвучити нові завдання, але і пояснити особисто кожному, звідки і чому з’явилися ці завдання, навіщо ними потрібно зайнятися. При особистій розмові ви зможете детально обговорити всі нюанси і домогтися від співробітника повного розуміння майбутньої роботи.

2. Давайте людям свободу дій

На відміну від великих компаній, де посада співробітника відображає те, чим він займається, в маленьких командах кожен грає відразу кілька ролей. Дайте своїм колегам відчути, наскільки вони круті, іноді виконуючи поодинці роль цілого відділу, а то й кількох.

Для того щоб ваші співробітники могли повною мірою проявити себе в такому форматі роботи, їм потрібна певна свобода дій. Спостерігайте за вашими людьми-оркестрами, з’ясовуйте, що у них виходить краще, а що — гірше. Обговорюйте, в якому напрямку їм хотілося б рости і які нові, більш складні завдання їм хотілося б взяти на себе.

Можливість безперешкодно пробувати себе в нових областях дасть вашим співробітникам стимул підвищувати власну планку.

3. Автоматизуйте рутину і віддавайте завдання на аутсорс

Маленька компанія може значно полегшити собі життя за допомогою різних сервісів автоматизації. Існує безліч онлайн-систем по роботі з декількома соціальними мережами з однієї адмінки, багато сервісів розсилок, інструментів аналітики. Автоматизуйте все, що тільки можна: це звільнить час ваших колег для більш складних завдань, що вимагають людського участі.

Для великих одноразових завдань, де необхідний професійний підхід (наприклад, дизайн або розробка ПЗ, якщо це не є вашою сферою діяльності), варто залучати фрілансерів і сторонні компанії. У них вже є досвід подібної роботи, і вони в кінцевому підсумку заощадять вам час і гроші.

4. Особисті контакти повинні бути регулярними, а наради — короткими

Одне з важливих переваг маленької команди — це близьке знайомство зі всіма членами колективу. У разі необхідності можна швидко зв’язатися з кожним: особисто або в месенджері. Також економиться час на планірках та зборах, так як співробітникам не доводиться по годині слухати про роботу іншого відділу, що їх ніяк не стосується.

Короткі наради дозволяють швидко обговорити все найважливіше в неформальній обстановці і почути думку і пропозиції кожного.

5. Вибудовуйте корпоративну культуру

Коли ви керуєте стартапом з кількох осіб, обмежені в ресурсах і можете запропонувати своїм співробітникам не так вже багато бонусів, дуже важливо підтримувати прагнення команди зберегти первинний імпульс. Тут дуже багато залежить від умов праці, які можуть мотивувати самі по собі.

Вплив корпоративної культури на продуктивність часто недооцінюють, однак зв’язок очевидний.

У випадку з маленькою командою таку культуру можна легко сформувати без особливих витрат, будь то система заохочень, спільний відпочинок або просто увага до потреб співробітників.

І головне — не зупинятися на досягнутому, коли побачите перші результати. Успішність маленької команди залежить від безперервного руху вперед: розвивайте хороші практики, позбавляйтеся від поганих і перебудовувуйте, якщо потрібно. Коли вам вдасться тонко і грамотно запровадити ці методи управління, вони допоможуть вашій команді працювати з величезною віддачею навіть тоді, коли вона перестане бути маленькою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *