Технології

Одна з перших мов програмування знову набирає популярність

Fortran

Спільнота програмістів Tiobe опублікувала актуальний рейтинг популярності мов програмування станом на квітень 2021 року. Несподіванкою стало повернення в топ Fortran, створеного в кінці 50-х років минулого століття.

Перше місце дісталося мові програмування С, яка залишається в списках найбільш популярних ось уже 50 років. Python, названий мовою програмування 2020 року, закріпився на третій позиції, а Java змістився на друге місце, втративши 5,49% частки. Головним сюрпризом рейтингу стало повернення Fortran, який посів 20-ту сходинку в рейтингу. Представники Tiobe пов’язують це зі збільшеною потребою в наукових обчисленнях.

Статистика

Fortran був створений IBM в кінці 1950-х років як більш практична альтернатива мови асемблера. Це перша комерційна мова програмування. За всі роки існування він зумів піднятися на 10-у позицію в 2002 році, а до недавнього часу розташовувався на 34-му місці. Не менш цікаво виглядає різке зростання популярності Groovy, що працює на віртуальній машині Java (JVM). За минулий рік він з 48-го місця перемістився на 17-у позицію.

Читайте також:  В Android 12 вдалося активувати системну «Кошик»

А ось Objective-C покинув список найбільш популярних мов програмування. Йому на зміну повинен був прийти Swift, випущений Apple сім років тому, але поки розробники вважають за краще універсальні методи створення контенту.