Фінанси

7 порад, які допоможуть витягти максимум користі зі своїх фінансів

Гроші

Управління особистими фінансами здається складною наукою, недоступною простим смертним. Але є поради, які допоможуть убезпечити себе від зайвих втрат і зміцнити своє фінансове становище.

1. Будьте готові до всього

Фінансові труднощі можуть трапитися з ким завгодно, так що готуйтеся до гіршого. Ваша угода може провалитися в самий останній момент. Ваші інвестиції можуть не окупитися.

Тому дуже важливо правильно підготуватися до таких несподіванок. Застрахуйте свою власність. Захистіть свої інвестиції. Розробіть запасний план. Тоді фінансові проблеми не застануть вас зненацька.

2. Не соромтеся задавати питання

Часто люди не хочуть здатися недосвідченими і намагаються не ставити багато питань. Але якщо ви чогось не розумієте про фінансовий продукт або послугу, які вам пропонують, не соромтеся запитувати.

Читайте також:  5 фінансових уроків від лауреата Нобелівської премії Річарда Талера

Перш ніж розлучитися зі своїми грошима, ви повинні розібратися у всіх нюансах. Задаючи питання, ви убезпечите себе від втрат.

3. Будьте обережні з кредитними картами

Кредитні картки здаються дуже зручними. Крім того, за ним зазвичай пропонують спокусливі бонуси і кешбэк-програми. Але вони можуть доставити вам масу проблем і призвести до боргів. Якщо все-таки вирішите відкрити таку картку, обов’язково кожен місяць повністю гасіть свій кредит. Якщо у вас не виходить, кредитні карти не для вас.

Подумайте самі: процентна ставка по кредитній карті напевно вища, ніж відсоток на ваші інвестиції. Так що заборгованість по кредитній карті може нанести значні збитки.

4. Спочатку заплатіть самому собі

Найкраще про ваші фінансові інтереси можете подбати тільки ви самі. Тому заплатити самому собі — значить більше відкладати собі на пенсію. Не нехтуйте цим.

Те ж саме відноситься і до сплати боргів. Регулярно виплачує необхідну суму, щоб борг не накопичувався.

Читайте також:  Як перестати витрачати гроші: 4 поради від економістів

5. Не переставайте вчитися

Навчання не закінчується, коли ми випускаємося зі школи чи університету. Хороші інвестори вдосконалюють свої навички щодня.

Не думайте, що ви уже все знаєте. Читайте. Вчіться у своїх керівників і у своїх підлеглих. Уважно слухайте інших. Чим менше ви будете говорити самі, тим краще.

6. Борги — це не завжди погано

Ми звикли вважати, що борги — це погано, тому їх потрібно уникати. Але це не завжди так. Борги бувають погані і хороші. До негативних можна віднести борги, які накопичуються через необдумані фінансові рішення. А гарні навіть можуть приносити дохід. Наприклад, серед перших — заборгованість по кредитній карті, а серед других — заставна на нерухомість, що забезпечує приплив коштів.

Коли вам потрібно вирішити, брати чи ні що-небудь у борг, подумайте, як це відіб’ється на ваших фінансах. Буде доход після вирахування податків вищим, ніж витрати на виплачування відсотків? Відповівши на це питання, вирішуйте, чи йти на ризик.

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

7. Коли ви тільки починаєте, не так важливо, скільки у вас грошей

Коли справа стосується фінансового успіху, не так вже важливо, звідки ви, де навчалися або з ким знайомі. Звичайно, зв’язки можуть допомогти, але фінансову незалежність можна знайти і без них.

Якщо багато працювати, розумно вкладати і витрачати гроші, цілком можна забезпечити собі хороше матеріальне становище.

Пізній старт теж не завадить фінансовому успіху. Рей Крок купив «Макдоналдс», коли йому було 52. Віра Вонг стала модельєром тільки в 40. Семюел Л. Джексон став по-справжньому відомий лише у 43.

Так що зосередьтеся на тому, до чого ви прагнете, а не на тому, з чого ви починали. Важливо ваше майбутнє, а не минуле.