Технології

Надзвуковий літак Aerion AS3TM прискорить польоти в 4 рази

Aerion AS3TM

Компанія Aerion розповіла про плани по запуску надзвукового пасажирського літака AS3TM. Максимальна швидкість буде перевищувати 4900 км/год, а дальність польоту складе майже 13 000 км. Це дозволить скоротити час польоту між віддаленими точками планети в кілька разів.

Представники Aerion розповіли про два надзвукових лайнери, які повинні з’явитися до кінця десятиліття. Перший з них-бізнес — джет AS2-буде долею багатих і знаменитих і зможе почати перевезення вже в 2027 році.

Читайте також:  Hyperloop може запустити комерційні перевезення в 2027

Одночасно йде проектування і більш масової версії. AS3TM розрахований на 50 пасажирів і, як очікується, зможе розвивати швидкість більше 4 Маха (приблизно 4900 км/год).

Після виходу на пенсію «Конкорда» жодна компанія не пропонувала комерційні польоти на надзвукових літаках. Aerion стверджує, що новий лайнер AS3TM зможе долетіти з Лос-Анджелеса в Токіо менш ніж за три години.

Для порівняння, звичайним літакам для цього потрібно близько 12 годин. Також повідомляється, що дальність польоту складе до 13 000 км, але поки неясно, чи буде потрібна літаку дозаправка або це його повна автономність.

Крім інженерних проблем Aerion може зіткнутися зі складнощами із законодавством, адже надзвуковим літакам заборонено літати над сушею. Це пов’язано з сильним шумом, який видають їх двигуни. Представники компанії поки не уточнили, як мають намір обходити ці обмеження.

Читайте також:  Розроблено прилад для управління електронікою пальцем [ВІДЕО]

Джерело: slashgear