Фінанси

3 фінансових уроки, які ви повинні швидше засвоїти

Фінансове планування

Багато хто вважає, що збирати гроші марно, особливо якщо ви мало заробляєте. Але саме в даному випадку це і важливо.

1. Спочатку заплатіть собі

Спочатку потрібно задовольнити свої основні потреби, а решту суми відкласти або витратити на досягнення своїх фінансових цілей, наприклад оплату боргів. Так у вас точно не буде шансу витратити гроші на непотрібні речі.

Якщо ви почнете відкладати невеликі суми від кожної зарплати, ви навіть не будете помічати, що обмежуєте себе.
Наприклад, можна щотижня по вівторках і четвергах переводити на окремий рахунок по 100 гривень. Це зовсім небагато, але за рік у вас накопичиться 10 400 гривень, а це вже непогано. Якщо ж ви щомісяця будете переказувати на цей рахунок ще по 300 гривень, вийде 3 600. Такі витрати будуть не дуже помітні протягом місяця, зате в кінці року у вас буде 14 000 гривень.

Звичайно, це схоже на чергове усталене кліше, яке не допоможе, якщо ви вже на мілині. Але саме тоді це правило особливо важливо.

2. Заведіть власний резервний фонд

Коли ми стикаємося з якою непередбаченою ситуацією, не маючи резервного запасу коштів, ми часто робимо помилки. Психологи і економісти виявили, що в такому стані ми стаємо грубішими і імпульсивнішими, у нас знижуються когнітивні здатності. Ми не можемо об’єктивно оцінити ситуацію з боку. Щоб справитися з цією проблемою, нам доводиться брати мікрозайм або розплачуватися кредитною карткою.

Для таких ситуацій і повинен бути резервний запас, інакше легко можна загрузнути в боргах. Так, це здається складним, особливо якщо ви мало отримуєте, але завести такий запас необхідно. Почніть відкладати хоча б невеликі суми, тоді ви будете почувати себе впевненішими.

3. Грамотно виплачуйте кредити

Ще один важливий урок, який потрібно засвоїти: якщо банк схвалив вам видачу кредиту, це ще не означає, що вам буде легко цей кредит виплачувати. Адже кредитори заробляють на відсотках.

Банку вигідно, щоб ви вносили невеликі суми кожен місяць і більше витрачали на оплату відсотків. Якщо ви хочете швидше виплатити кредит, стежте, щоб ці гроші не пішли на погашення відсотків.

Захищайте свої інтереси і не забувайте, що кредитори не на вашій стороні.

Незважаючи на народну мудрість, яка стверджує, що ми вчимося на своїх помилках, дослідники виявили, що, зациклюючись на минулих невдачах, ми негативно впливаємо на свої звички в сьогоденні. Постійне обдумування своїх промахів може призвести до того, що ми тільки будемо повторювати їх знову і знову.

Коли ви витягли зі своєї помилки корисний урок, перестаньте займатися самобичуванням і рухайтеся далі, адже від цього цілком може залежати ваше фінансове благополуччя в майбутньому.