Економіка

АМКУ вивчає зростання цін на продукти

Яйця

Експерти намагаються з’ясувати, де відбулося первинне подорожчання продуктів, зазначила глава АМКУ.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) встановлює причину підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Про це повідомила голова комітету Ольга Піщанська.

“Зараз досліджуємо природу підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Щодо цукру вже розпочали розслідування. Щодо інших продуктів з’ясовуємо, де відбулося первинне подорожчання”, – повідомила глава АМКУ.

За її словами, це може бути рівень виробника, постачальника або торгової мережі. Визначається, були у суб’єктів господарювання об’єктивні підстави так діяти, і чи має це подорожчання ринкові підстави.

Читайте також:  В Україні набув чинності річний тариф на газ

Піщанська наголосила, що зараз рано говорити про підстави для розслідування щодо яєць і масла. Перед прийняттям рішення про застосування засобів впливу комітет буде враховувати особливості кожного товарного ринку, з’ясує цінові амплітуди на міжнародних біржах тощо.

Також вона зазначила, що з’ясувавши ці маркери, можна зробити висновок про наявність чи відсутність порушень і застосовувати заходи впливу на порушників.