Натхнення

Чим відрізняються звички багатих і бідних людей

Гроші

Чим відрізняються багаті люди від бідних, крім розміру банківських рахунків? Способом життя, розпорядком дня і звичками. Є ймовірність, що первинні тут саме гроші, але що, якщо саме звички допомогли нинішнім мільярдерам сколотити свої капітали? Автор Томас Корлі вивчив щоденні звички 233 багатих і 128 бідних людей і зробив деякі висновки.

Багаті дотримуються розпорядку дня

81% опитаних багатіїв складають розклад і намагаються йому слідувати. Серед тих, хто заробляє мало, плани на день записують тільки 9%.

44% забезпечених людей прокидаються за 3 години до роботи і присвячують цей час спорту, самоосвіті та іншим особистим справам. З тих, хто не може похвалитися значним станом, рано встають тільки 3%.

Крім того, у 67% опитаних багатих є звичка записувати свої цілі. А заробляють мало надходять так тільки в 17% випадків.

Багаті піклуються про здоров’я

76% заможних учасників експерименту займаються спортом чотири рази на тиждень і намагаються не їсти джанкфуд. І це цілком логічно, адже регулярні вправи не тільки допомагають тримати себе у формі, але і покращують пам’ять і когнітивні функції.

Серед малозабезпечених людей тільки 23% знаходять час для спорту.

Багаті приділяють час самоосвіті

88% багатіїв щодня читають не менше півгодини. З тих, хто заробляє небагато, так чинять тільки 2% людей. Зате небагаті учасники опитування вважають за краще проводити час перед екраном телевізора і в 75% випадків присвячують цьому заняттю більше години в день.

Підприємець і журналіст Майкл Сіммонс теж вивчав звички мільйонерів і з’ясував, що Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Джек Ма і багато інших читають і вчаться як мінімум годину в день в будні. Значить, за тиждень набирається не менше п’яти годин. Саме так Сіммонс і назвав виведену ним формулу-правило п’яти годин. Якщо викроїти їх на освіту, вважає він, успіх забезпечений.

Правда, цю ідею часто критикують. По-перше, багатим людям, зайнятим інтелектуальною працею, простіше знаходити час і сили на навчання. А по-друге, заняття з-під палиці вбивають допитливість, яка з’являється тільки там, де є приємні емоції. Сам Білл Гейтс теж вважає, що досягти успіху можна тільки в тому, що приносить задоволення.

Багаті намагаються передати дітям свої цінності

Наприклад, підштовхують їх до волонтерської діяльності та читання. У 70% опитаних мільярдерів діти присвячують волонтерству не менше 10 годин на тиждень, у 63% читають не менше двох науково-популярних книг на місяць. Діти малозабезпечених людей надходять так тільки в 3% випадків.

Багаті вірять в силу звичок

Правильні звички допомагають там, де недостатньо однієї сили волі. Експерти навіть вважають, що близько 40% рішень ми приймаємо на автопілоті, під впливом звичок — хороших чи поганих.

Судячи з результатів опитування, проведеного Томасом Корлі, багаті люди поділяють цю точку зору: 84% з них впевнені, що звички дуже важливі. А ось серед бідних з цим згодні тільки 4% опитаних.

При спробі вивести універсальну формулу успіху варто пам’ятати ось про що. Ніякі дії і звички самі по собі нічого не гарантують. Успіх складається з безлічі складових. І деякі з них, такі як везіння або вміння опинитися в потрібному місці в потрібний час, взагалі погано піддаються аналізу.

Навіть якщо подивитися на зібрану статистику, можна побачити, що невеликий відсоток бідних все ж читає книги, займається спортом і самоосвітою, проте не заробляє мільярди. Тому досвід успішних людей обов’язково варто враховувати, але повністю покладатися на нього — погана ідея.

Наукові джерела:

Rich Habits Books, source
The Top 10 Benefits of Regular Exercise, source
Bill Gates, Warren Buffett, and Oprah Winfrey All Use the 5-Hour Rule, source
Curiosity and Exploration: Facilitating Positive Subjective Experiences and Personal Growth Opportunities, source
Bill Gates’s Simple Trick for Finding a Career Where You’ll Shine, source