Технології

Мавпа Ілона Маска силою думки зіграла в Pong [ВІДЕО]

Neuralink

Незабаром після чіпування мавпи компанія Neuralink опублікувала демонстрацію роботи мозкового імпланта. З його допомогою тварина навчилася управлятися з джойстиком і грати в комп’ютерну гру виключно силою думки.

Мозковий чіп дев’ятирічній макаці на ім’я Пейджер встановили півтора місяці тому. З тих пір вона навчилася грати за допомогою джойстика, отримуючи в якості заохочення банановий смузі.

Під час роботи такої діяльності тварини чіп визначав, які ділянки мозку активувалися, навчаючись зіставляючи моторику рук і активацію нейронів. Після того як джойстик відключили від ігрової системи, тварина керувала рухом віртуальної ракетки, використовуючи виключно розумовий процес.

Читайте також:  Новий режим продуктивності прискорить роботу Microsoft Edge

За словами засновника Neuralink Ілона Маска, в майбутньому спеціальний інтерфейс “мозок-машина” дозволить паралізованим людям писати повідомлення і управляти комп’ютером швидше, ніж не обмеженим хворобою користувачам.

Крім того, інженери компанії розглядають поступовий розвиток технології таким чином, щоб паралізовані змогли знову ходити за рахунок відправки мозком сигналу в обхід пошкоджених нервових волокон.

Раніше Маск зазначав, що подібні імпланти повинні відповідати формі черепа власника, а для їх зарядки будуть використовуватися бездротові технології. Таким чином, минулий операцію людина виявиться зовні не відрізняється від того, кому не доводилося відчувати хірургічного втручання.