Робота

Як гуманітарію вижити в сучасному світі

гуманітарій

Коротка мотивуюча інструкція для тих, хто розчарувався у своїй професії і хоче все змінити.

Гуманітарії — це ті, хто дружить зі словами, образами і часто зовсім не в ладах з матеріальним світом. Це такі захоплені люди, які можуть цитувати Данте в оригіналі, але навіть пристрій драбини здатний поставити їх у безвихідь. Тобто ніякої практичної користі їх знання ніби не несуть. Саме це і дає технарям велике поле для жартів і усіляких підколів. Але якщо розібратися, гуманітарні навички не менш важливі, ніж технічні.

Використовуйте свої сильні сторони

Комунікабельність

Причому на будь-якому рівні і в будь-якому масштабі. Якщо ви шукаєте роботу, вам буде легше знайти, тому що ви знаєте підхід до людей. Навіть якщо ви не в пошуку, вам можуть запропонувати перспективне місце, тому що ви багато спілкуєтеся і знаєте, як це робити правильно. Якщо ж ви представляєте якусь компанію, ваше вміння налагодити контакт з клієнтом буде оцінено так само високо, як і розробка якісного продукту.

Мова

Гуманітарії знають, як говорити і писати так, щоб було зрозуміло всім. У світі, який постійно ускладнюється це вміння виходить на перший план. Пояснювати багаторівневі алгоритми і технічні терміни доступною мовою стає все важче, значить, такий навик набуває значну вагу на ринку праці.

Високий EQ

EQ — це емоційний інтелект, вміння розпізнавати емоції інших людей. В парі з великим IQ він наділяє вас суперздатністю. Прокачувати його легше тим, хто знає психологію і може зрозуміти мотивацію. Як правило, це люди з гуманітарним складом розуму. Їм не складає труднощів збити міцну команду і підтримувати доброзичливу атмосферу в колективі.

Звичайно, це далеко не всі сильні сторони, але навіть цього досить, щоб гуманітарій зміг вижити в сучасному світі.

Завжди продовжуйте розвиватися

Важливо при цьому розвивати всі якості в комплексі. Якщо представники технічних професій можуть сконцентруватися на якійсь одній вузькоспеціальній області, для гуманітаріїв це недозволена розкіш.

Навіть найвищий EQ нікому не згодиться, коли ваші комунікативні навички на нулі. Краще всього, якщо ви будете поєднувати свої гуманітарні знання і деякі технічні вміння. Наприклад, навчитеся програмувати хоча б на самому елементарному рівні або пройдете курси веб-дизайну.

Сміливо освоюйте сферу високих технологій

Саме в IT-сфері найбільше потрібні поєднання гуманітарних і технічних навичок. Складний код повинен перетворитися в зрозумілий і приємний інтерфейс, а для цього потрібно поєднати комп’ютерні знання з розумінням, чого хоче звичайна людина. Першим усвідомив це Стів Джобс. Успіх Apple — яскраве тому доказ.

Зараз вже і інші боси Кремнієвої долини усвідомили значимість провідників між технологіями і людьми. Рекрутери Facebook розшукують фахівців нетехнічних і технічних спеціальностей в пропорції 3 : 2. У Über влітку 2015 року на одну інженерну вакансію припадало три гуманітарних.

Підприємець і мільярдер Марк Кьюбан (Mark Cuban) вважає, що через 10 років попит на фахівців з гуманітарних наук буде більше, ніж попит на програмістів або навіть інженерів.

Він же додає, що роботу з алгоритмами і даними візьмуть на себе машини, тому філологи і філософи стануть набагато більш затребувані. Якщо ви гуманітарій і з якихось причин вирішили перекваліфікуватися, задумайтеся, чи не пошкодуєте про це крок через кілька років.

Чек-лист з виживання

  • Визначте свої найкращі якості.
  • Розвивайте їх у комплексі з технічними навичками.
  • Зробіть круте резюме і додайте його у соцмережі.
  • Спілкуйтеся з людьми. Чарівність — ваш головний помічник.
  • Не соромтеся, що ви гуманітарій, а пишайтеся цим. Мама вас швидше за все любить таким, який ви є. Але це не точно.