Авто

Toyota Mirai і Lexus LS отримали просунутий «автопілот»

Toyota Mirai і Lexus LS

Компанія Toyota почала оснащувати водневий седан Mirai і гібридний Lexus LS асистентом водіння Advanced Drive. Він відповідає другому рівню автономності за класифікацією SAE, входить до складу комплексу систем безпеки Toyota/Lexus Teammate і забезпечує двосторонню комунікацію з водієм.

Функція Advanced Drive працює на базі комплексу Teammate, використовуючи технології глибокого машинного навчання і штучний інтелект. Помічник активується після вибору маршруту в навігаційній системі і допомагає водієві при русі по автомагістралях.

Автопілот

Оснащені Advanced Drive седани Toyota Mirai і Lexus LS можуть самостійно рухатися по обраній смузі, підтримувати безпечну дистанцію до автомобілів, в тому числі пропускати їх при звуженні дороги, здійснювати обгони і перебудовуватися. Але водій при цьому завжди повинен стежити за дорогою.

Читайте також:  Подивіться на інтер'єр автомобіля з вбудованою ігровою приставкою

У роботі асистент покладається на радар міліметрового діапазону, ультразвукові датчики, стереоскопічну камеру, оптичний і лазерний далекоміри, а також високоточні карти.

У разі небезпеки зіткнення Advanced Drive спочатку попередить водія, щоб той міг прийняти відповідне рішення, але якщо ніякої реакції не послідує — застосує екстрене гальмування.

До того ж Advanced Drive вміє аналізувати стан водія. Якщо йому стане погано, машина самостійно зупиниться на смузі або узбіччі, включить «аварійку», розблокує двері і викличе екстрену службу.