Політика

У НАТО пояснили, чи впливає війна на Донбасі на шлях України до Альянсу

Україна Нато

Нові члени НАТО повинні, в першу чергу, посилювати його обороноздатність, підкреслили в Альянсі.

Рішення про прийом нових членів у НАТО є політичним, і країна, перш за все, повинна бути готовою до членства та посилювати обороноздатність Альянсу. Про це заявив глава представництва НАТО в Україні Олександр Винников в інтерв’ю проекту Kyiv Not Kiev у четвер, 8 квітня.

Так Винников відповів на питання, чи може війна на Донбасі перешкодити Україні вступити в НАТО.

Читайте також:  Рада призначила нового міністра енергетики

“Я б хотів відзначити, що союзники розглядають кожну країну, яка претендує на членство в НАТО, незалежно один від одного. Немає якогось “секретного рецепта” для того, щоб стати членом НАТО. Це політичне рішення, яке приймають всі країни – члени Альянсу, щоб запросити країну приєднатися”, – сказав Винников.

За його словами, країна-кандидат має бути готовою до членства і до участі в операціях та місіях НАТО: “Тобто, вона повинна посилювати обороноздатність Альянсу”.

Винников нагадав, що в 2008 році на Бухарестському саміті було прийнято рішення про Україну і Грузію, що в майбутньому вони стануть членами НАТО.

Читайте також:  Зеленський оцінив відносини України і США

“Це рішення залишається, і всі рішення, прийняті після цього відповідно до політики відчинених дверей, яка є ключовим принципом НАТО, все це залишається незмінним”, – підсумував він.