Знання

7 причин вивчати німецьку мову

duhast

Найлегше вивчати ту мову, яка подобається. Але якщо всі вони звучать для вас однаково приємно, а англійську ви вже знаєте, підійдіть до справи з практичної точки зору. У нас є сім аргументів на користь німецької.

1. Німецька на другому місці за популярністю в Європі

На німецькій говорять у Європі частіше, ніж на будь-якій іншій мові, за винятком, звичайно, англійської. В одній тільки Німеччині проживає 83 мільйони чоловік — більше, ніж в інших європейських країнах. Подорожуючи по Європі, ви зможете вільно спілкуватися з жителями Австрії, Швейцарії, Люксембургу, Ліхтенштейну. Носіями мови є жителі північної Італії, східної Бельгії і східної Франції, Нідерландів, Данії, Чехії, Румунії.

Німецька на третьому місці за популярністю серед іноземних мов у світі і на другому — у Європі.

До речі, німецький домен .de — один з найпоширеніших: німецькі сайти займають значний сегмент інтернету. І все ж фахівців з вільним володінням німецькою менше, ніж зі знанням англійської, так що це вигідно виділить вас на тлі конкурентів.

2. Спонсорська допомога міжнародним академічним обмінам

Німецькі фонди фінансують численні програми обміну, стажування та літні курси для іноземних студентів. Загляньте до відділу мобільності у вашому вузі і розпитайте про партнерські програми з німецькими університетами. У випадку з Німеччиною витрати часто бере на себе приймаюча сторона.

Німецька служба академічних обмінів (DAAD), фонду Генріха Бьолля, Конрада Аденауера, Рози Люксембург, Олександра фон Гумбольдта і багато інші організації готові допомогти особливо мотивованим студентам і випускникам отримати досвід роботи або можливість навчатися за кордоном.

Якщо у вас поки немає наукового проекту або ви не плануєте отримувати магістерський ступінь, можна подати заявку на навчання в одній із літніх шкіл, фінансованих DAAD. Занурившись в середу і спілкуючись з носіями, можна вивчити мову швидко і ефективно — і навіть позбутися акценту.

Читайте також:  7 питань, які допоможуть почати розмову з будь-якою людиною

3. Безкоштовна освіта

Якщо стипендію отримати не вдалося, з гарною німецькою у вас все одно є непогані шанси навчатися в Європі. Провчившись кілька семестрів в українському вузі, ви зможете вступити на бакалаврат, а після подати документи в магістратуру.

Німеччина — одна з небагатьох країн, де навчання в більшості університетів безкоштовне, за винятком внеску близько 200-400 євро в семестр.

Сплативши внесок, студент отримує проїзний на громадський транспорт та інші пільги. Вступних іспитів немає, зате важливу роль грають оцінки в атестаті чи дипломі. Німеччина відкрита для іноземних студентів, їх близько 12% від загальної кількості, і це число постійно зростає.

4. Перспективи для професійного зростання

Німці — чемпіони світу не тільки футболу, але й по зовнішньоторговельного балансу країни за минулий рік. Німецька економіка займає третє місце серед провідних економік світу й за індексом людського розвитку (ІЛР) входить в першу п’ятірку країн.

Німеччина — країна-виробник машин і різного обладнання, яке становить значну частину німецького експорту. Тут розвинена сфера послуг, медицина, інформаційні та біотехнології, використання відновлюваних джерел енергії та екологічно чистих технологій.

Увесь цей досвід Німеччини можна вивчати і переймати, що відкриває шляхи для розвитку власного бізнесу, пошуку партнерів або підвищення кваліфікації.

5. Німецька — мова винахідників та інноваторів

Німецька — другий за важливістю мова науки, і тим, хто збирається будувати академічну кар’єру, оволодіти нею буде зовсім не зайвим. Величезна кількість німецькомовних вчених отримали світове визнання: серед них Альберт Ейнштейн, Макс Планк, Генріх Герц, Конрад Цузе та багато інших.

Німецький книжковий ринок займає третє місце в світі після китайської та англійської.

Не всі праці перекладені на інші мови — знання німецької відкриє вам доступ до них.

Читайте також:  Як зібрати домашню студію звукозапису

6. Культура і мистецтво німецькомовних країн

Культурна спадщина Німеччини та Австрії знаменита на весь світ. Німецька, як стверджують його носії, — мова поетів і мислителів. Вона допоможе познайомитися з новою культурою і дізнатися про її особливості з перших рук. Ви зможете читати Гесе, Ремарка, Брехта і Енді, не кажучи вже про Гете і Шилера, в оригіналі. А також підспівувати Rammstein, Nena, Die Toten Hosen і AnnenMayKantereit.

7. Німецьку вивчити легше, ніж прийнято думати

Про німецьку граматику і лексику ходять легенди. «Якщо вже німецький письменник пірне під фразу, ви не побачите його до тих пір, поки він не вирине на іншій стороні свого Атлантичного океану з дієсловом у роті», — пише Марк Твен, американський письменник і журналіст, зневірений вивчити цю непокірну мову, у нарисі «Про страхітливі труднощі німецької мови».

Можливо, Марк Твен просто не пробував вчити російську або українську: після шести відмінків російської мови чотири відмінка в німецькому виявляться не такою вже й складністю. Якщо ви вже займалися англійською, то не тільки алфавіт, але і багато слів будуть вам знайомі.

Німецьку легко розуміти на слух: правило «як чується, так і пишеться» в більшості випадків працює безвідмовно. Не дозволяйте залякати себе відокремлюваними префіксами, діалектами, умлаутами і складовими словами. Спробуйте полюбити мову — вона обов’язково відповість вам взаємністю!

Залишити коментар