Технології

Старі смартфони Galaxy перетворили в медичні прилади

Samsung Galaxy A42 5G

Samsung знайшла оригінальне застосування застарілим смартфонам серії Galaxy, використовуючи їх в офтальмологічній галузі. Спільно з Міжнародним агентством з профілактики сліпоти та Університетом в Кореї вендор розробив доступні медичні пристрої.

Використання смартфонів попередніх поколінь в якості камер для діагностики захворювань очей входить в програму Galaxy Upcycling, спрямовану на вторинне використання мобільних пристроїв з метою зменшення шкідливого впливу на екологію.

Читайте також:  У драйверах NVIDIA знайдена небезпечна уразливість

Нове рішення вже впроваджується для офтальмологічної допомоги малозабезпеченим людям по всьому світу: у В’єтнамі, Індії, Марокко і Папуа — Новій Гвінеї.

Samsung

Вживаний апарат стає “мозком” камери очного дна EYELIKE, яка підключається до Насадки для об’єктива, а смартфон використовується для зйомки. Потім, застосовуючи особливий алгоритм, мобільний пристрій аналізує зображення і діагностує офтальмологічні захворювання. Спеціальний додаток обробляє дані про пацієнтів і пропонує схему лікування. Вартість такого пристрою в рази менше, ніж у комерційного обладнання.

Samsung

«Ми шукали рішення для діагностики очей, яке було б економічним і дозволило б надати допомогу якомога більшій кількості людей. Поєднання декількох оптичних технологій і штучного інтелекту з можливостями камери смартфона Galaxy дозволило створити доступний медичний прилад, що не поступається за функціональністю професійним камерам очного дна», — зазначив співробітник університету Енсе доктор Сангчул Юн.