Авто

У Мінінфраструктури оприлюднили законопроєкт про техогляд: що зміниться

Техогляд

Міністерство інфраструктури України оприлюднило законопроєкт щодо обов’язкового техогляду.

Про це повідомляється на офіційному сайті відомства. Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів” розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з законопроєктом, усі транспортні засоби, що використовуються на дорогах загального користування, повинні проходити періодичний техогляд. Зокрема, легкові автомобілі (з кількістю пасажирів до 9) мають проходити ТО через 4 роки після першої реєстрації, а далі – раз на 2 роки. Якщо авто використовується у таксі, техогляд потрібно проходити щорічно.

Читайте також:  Mercedes-Benz з гумором прорекламував опцію S-класу, яка поки недоступна

Якщо автомобіль вчасно не пройшов обов’язковий техогляд, власник отримає штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн).

Обов’язковому технічному контролю не підлягають транспортні засоби:

  • з конструкційною швидкістю не більш ніж 25 кілометрів на годину;
  • які не використовуються на дорогах загального користування;
  • з об’ємом двигуна, що не перевищує 125 кубічних сантиметрів, або електродвигуном потужністю до 4 кВт;

На думку авторів, “реалізація проєкту призведе до зменшення на 30% рівня смертності внаслідок ДТП впродовж 4 років після набрання чинності, покращення стану безпеки дорожнього руху та транспортної дисципліни його учасників, зниження рівня аварійності, зменшення кількості ДТП і тяжкості їхніх наслідків, зменшення шкідливого впливу автомобілів на природу, адаптацію норм законодавства України до вимог нормативних актів ЄС”.