Економіка

МВФ назвав швидкий спосіб відновити економіку

МВФ

Найшвидшим способом відновити економіку у Фонді вважають взяття під контроль пандемії за допомогою вакцинації від коронавірусу.

МВФ радить витратитися на вакцинацію населення від коронавірусу, щоб відновити економіку, повідомляє Reuters.

За підрахунками Фонду, якщо вірус незабаром стане контрольованим завдяки вакцинації, до 2025 року додаткові податкові надходження розвинених економік досягнуть трильйона доларів.

У МВФ відзначають, що за таким сценарієм світовий ВВП збільшиться на 9 трлн доларів до 2025 року, оскільки бізнес зможе відновити роботу раніше.

Читайте також:  Регулятор схвалив введення річного тарифу на газ

“Таким чином, вакцинація окупиться “з лишком”, – відзначають у Фонді.

Але поки вакцинація тільки почалася, уряди закликають продовжувати фіскальну підтримку бізнесу і населення.

Наразі, за оцінками МВФ, країни вже витратили близько 16 трильйонів доларів на програми підтримки. З них 10 трлн – додаткові витрати та упущений прибуток, ще 6 трлн – урядові позики і вливання капіталу для бізнесу.

Також у МВФ пропонують стягувати податок на “надприбуток”, який отримали компанії, зокрема фармацевтичні, під час пандемії. Податок на “надприбуток” міг би на час замінити стандартні корпоративні податки або стати доповненням до них. Як приклад подібних рішень МФВ привів тимчасове підвищення прибуткових податків з найбільш заможних людей у Німеччині в 1991-му, в Австралії в 2011-му і в Японії в 2013-му.

Читайте також:  В Україні зросло споживання електроенергії

Держави мають потребу в грошах, оскільки пандемія вимагає збільшення соціальних витрат. Джерелами поповнення бюджету, на думку МВФ, могло б також стати введення (посилення) прогресивної шкали оподаткування, або навіть введення податку на багатство.

Крім того, фонд запропонував зробити прибуткові податки більш прогресивними (чим більше отримуєш – тим більший відсоток платиш).

При цьому МВФ вважає, що рівень держборгу розвинених країн після пандемії, ймовірно, стабілізується після різкого сплеску під час боротьби з пандемією. Але для бідніших країн забезпечення їх боргів стане важким.