Авто

До 2030 року у Polestar з’явиться повністю кліматично нейтральний автомобіль

Polestar 0 project

У своєму першому щорічному звіті про сталий розвиток компанія Polestar оголосила про амбітну мету — до 2030-го марка випустить перший по-справжньому кліматично нейтральний автомобіль. Це означає, що протягом усього ланцюжка його виробництва в атмосферу не буде викинуто ні грама парникових газів.

Трепетне ставлення до екології — один з пріоритетних напрямків розвитку Polestar. Наприклад, компанія першою заявила, що електромобілі не такі вже й «чисті», якими їх прийнято вважати, і довела це розрахунками. З

Читайте також:  Lexus NX готується до зміни покоління: нова фотографія і дата дебюту

гідно з дослідженням “Поулстара”, найбільше парникових газів викидається в повітря при виробництві машини і батарей — а щоб зрівнятися за цим показником з бензиновим Volvo XC40, електричному ліфтбеку Polestar 2 потрібно проїхати як мінімум 50 000 кілометрів. І це за умови, що автомобіль буде заряджатися тільки електрикою з відновлюваних джерел.

Polestar

Стільки тонн еквівалента CO₂ викидається в повітря при виробництві Polestar 2. Крім того, компанія першою в галузі стала застосовувати технологію блокчейн для відстеження походження кобальту, використовуваного у виробництві акумуляторів.

Тепер же компанія готова йти ще далі і має намір до 2030 року випустити повністю кліматично нейтральний автомобіль. На практиці це означатиме, що виробник не стане компенсувати викиди парникових газів, скажімо, висадкою лісонасаджень, а повністю прибере їх з виробничого ланцюжка. Якими засобами цього досягнуто, поки незрозуміло, адже, за визнанням Polestar, «їм доведеться вийти за межі доступних зараз технологій».

Читайте також:  Kia Carnival отримав дві нові версії: розкішну і для виїздів на природу

Тим часом про декарбонізацію говорять і Porsche. Причому в їх стратегії є місце і електромобілям, і машинам з ДВС — для цього їх переведуть на синтетичне паливо. До 2030 року сума інвестицій в екологічні проекти перевищить мільярд євро. Їх витратять на установку вітрогенераторів, сонячну енергетику та інші заходи по боротьбі зі змінами клімату. Вже зараз компанія може похвалитися тим, що універсал Taycan Cross Turismo — це перший CO₂-нейтральний автомобіль на всьому періоді експлуатації.

Джерело: Polestar